Sisukord
Eesti
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise

2 min lugemist
  • Rohelise pealinna kandidaat tahab lehepuhuritst vabaneda
  • Lehepuhurid jäägu parkidesse ja haljasaladele
  • Iga mururiba pole veel haljasala
Lehepuhurile pannakse süüks müra tekitamist ja tolmu üles keerutamist. FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postiomees

Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet koostab linna heakorraeeskirja uut redaktsiooni, mis peaks muuhulgas piirama lehepuhuri kasutamist linnatänaval.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Me viime üsna varsti Tallinna uue heakorra eeskirja linnavalitsuse istungile kinnitamiseks ja selles eeskirjas saab see asi olema varemast täpsemalt paika pandud,» ütles ameti juhataja Ain Valdmann. Ta ei tahtnud võimalikest piirangutest veel lähemalt rääkida, öeldes vaid, et eeskuju võetakse Põhjamaadest.

«Soomes võeti juba kümmekond aastat tagasi linnade kaupa vastu otsus, et lehepuhureid võib kasutada ainult parkides ja haljasaladel ja ainult sügisel lehtede langemise ajal. Tänavatelt me tahame lehepuhurid igal juhul ära saada. Siin vajab arutamist veel, kuidas eeskirja täitmist kontrollida ning millised on sanktsioonide selle rikkumise korral,» lausus Valdmann.

Ta lisas, et üks probleem lehepuhurite kasutamisel on müra, mis häirib paljusid inimesi. Teiseks keerutavad lehepuhurid ka palju tolmu üles ning see on tervisele kahjulik.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto