Sisukord
Eesti
Postimees
19.10.2019
Eesti Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad (29) Tallinn keelab tänaval lehepuhuri kasutamise (20) Lasteaedu kummitab nõuka-vaim (34) MyFitnessis kutsetunnistus ühel treeneril seitsmest (3) Majandus Buffetti pikaajalisel investoril sai mõõt täis (1) Välismaa Ratas saatis Zajevile öise kahetsussõnumi Briti parlament annab hinnangu Johnsoni müügimehetööle Belgia vaeb uuesti Puigdemonti väljaandmist Hispaaniale Arvamus Kolmanda hooaja kangelane Sultani sõjakavalus (1) Võitlus tuuleveskitega Hull tempo (1) Juhtkiri: väärtuste kokkupõrge (5) Peeter Helme: lugemine polegi alati lugemine (3) Sport Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president (2) Heiki Tuule kolumn. Absoluutne tõde on alati kokkuleppeline Liverpoolil ajalooline võimalus Mida suudavad NBAs duod James-Davis ja Doncic-Porzingis? Kliima Inimese ajastu tähendab vastutust Merendus USA ja ELi kaubandussõda moonutab luksuspaatide hindu AK Tallinn 800: tervitustega Tallinnast EKI keelekool: keel on teema Filmikunst kui maaelu sariahistaja ja väljasuretaja Aja auk: kirjanduse viimane patriarh Nädala plaat: Pixiese elurõõmsalt söövitav dünaamiline müra Mesikäpp: komandeering Nirvaanasse Ajaloo varasalvest: võlukristall Mesikäpp: ümberkorraldused meediamaastikul (juba jälle) Mesikäpa naljanurk Arter Tanel Veenre: «Inimsuhetes ei ole otseteid!» Avameelne lugu Kuldnõela võitja, kaksikute isa ja hullu geeniusega Meie venelaste edulood Tööpakkumine, millest keelduda «Pead enne minekut mõtlema, et võid surma saada!» (1) Keskealiste katk - põlvehäda, mis ei parane (1) Magusanostalgia: küpseta śarlotti, kunagist kodude magusahitti Minna või mitte minna, selles on küsimus Punnsilm sai musta numbri Stiilisoovitus: konjak sobib nii sees- kui välispidiseks teraapiaks! Lisatud 6 videot (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üksikute maa: Eestis valitsevad üheliikmelised leibkonnad

4 min lugemist
  • Üksikute noorte arv aina kasvab, vanurite oma peaks hakkama langema.
  • Sisukate suhete puudus on veel suurem mure kui üksindus.
  • Üksikute «tootmisele» aitab kaasa suur lahutuste määr ja üksikvanemate hulk.
Üksi. FOTO: Antonio Guillen Fernandez/PantherMedia/Scanpix

Üksi elajate ehk vaid iseendaga leibkonna moodustajate kasvu veavad Eestis noored, kelle seas on rohkem üksikuid vaid kolmes Euroopa riigis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui 40 protsendis Eesti leibkondadest on vaid üks liige, siis Euroopa sotsiaaluuringu järgi elab praegu üksi umbes veerand Eesti elanikkonnast (2016. aastal 23 protsenti). Euroopas annab see Soome järel kõrge teise koha.

Noorte seas on näha üksikute arvu pidevat kasvu. Vaid Soomes, Rootsis ja Austrias elab üksi rohkem noori inimesi kui Eestis. Ainult majanduskriisi ajal langes korraks Eesti üksi elavate noorte arv. Kui üksi elamise populaarsuse taga peitub ühelt poolt majanduslik edu, siis terapeutide sõnul on üksildus praeguse aja üks suurimaid probleeme ja seda mitte vaid üksikute inimeste seas. 

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto