Jaapani teletäht: ootan, et Barutost saaks Eesti president

Uhke sumopõllega Kaido Höövelsoni kujutav suur pilt ei mahtunud sumohiiu Pajusti elamisse kuidagi ära. Et kunstiteos leidis auväärse koha hoopis Vinni spordikompleksi treeningusaalis, avanes ka Hiro Morital meeldiv võimalus end pildi taustal jäädvustada. FOTO: Ain Liiva

Ilmselt on Maarjamaal vähe neid inimesi, kes kuulnud nime Hiro Morita või veel vähem – näinud sellenimelist meest teleekraani või veebiülekande vahendusel. Ent kindlasti on neidki, kellele Jaapanis ülipopulaarne saatejuht ja sumoekspert võõras ei ole. Nagu näiteks endine profisumotori Kaido Höövelson maadlejanimega Baruto.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üle veerand sajandi tõusva päikese maal spordiajakirjanikuna töötanud avala loomu ja vahetu olekuga Morita külastas hiljuti Eestit. Siin tutvustas ta kahes koolis, Saku ja Vinni-Pajusti gümnaasiumis huvilistele Jaapani rahvusspordiala sumomaadlust. Mis aga veel huvitavam, ta täitis ühe oma elu suurimatest unistustest: külastas umbes tuhande elanikuga Vinni alevikus kohalikku spordikompleksi, kus käis Baruto Dojo nime kandvas treeningusaalis. Mõistagi tõmbas ta enne sealsesse sumopühamusse sisenemist varvaste otsa armsad valged sussikesed.

18.10.2019 21.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto