P, 4.12.2022

Opositsioon hoiab peaministrit pingil

Anna Ploompuu
, reporter
Opositsioon hoiab peaministrit pingil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Riigikogu infotund: ministrid Kert Kingo (EKRE) ja Riina Solman (Isamaa) saavad sõna, peaminister Jüri Ratas (KE) ei saa.
Riigikogu infotund: ministrid Kert Kingo (EKRE) ja Riina Solman (Isamaa) saavad sõna, peaminister Jüri Ratas (KE) ei saa. Foto: Mihkel Maripuu

Reformierakondlased ja sotsiaaldemokraadid on juba kolmes riigikogu infotunnis boikoteerinud peaminister Jüri Ratast (KE), kellele ei anta sõna, kuid kes on ometi kohustatud iga kord kohale tulema. Ei välistata, et samas vaimus kavatsetakse jätkata.

2009. aastal vastu võetud seadus kohustab peaministrit osalema igas riigikogu infotunnis. Infotunnis küsimuste esitamine oleneb riigikogu liikmete soovist. Nii on Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon otsustanud peaministrit infotunnis boikoteerida.

«Me lähtume sellest, et Ratas ei vasta ju meie küsimustele. Ta teeb patroneerivaid komplimente ja on sellega [opositsiooni] välja vihastanud, et ta asjast ei räägi ja küsimustele ei vasta,» ütles Reformierakonna juht Kaja Kallas.

Märksõnad
Tagasi üles