Sisukord
Meie Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kriminoloog Jako Salla: kuritegevuse marginaliseerumine

6 min lugemist
  • Võrreldes 2005. aastaga registreeritakse päevas üle kahe korra vähem kuritegusid
  • Internetis kuriteo ohvriks langenute arv kipub ületama tavakuritegevust.
  • Kuritegevuse lõpp saabub aastal....?
FOTO: Pm

Statistika ja uuringud kinnitavad üheselt: Eestis elada pole kunagi olnud nii turvaline kui praegu, Eesti elanikud pole kunagi end tundnud nii turvaliselt kui praegu ning kuritegevuse probleem pole olnud kunagi varem nii vähetähtis kui praegu. Miks see nii on läinud ja mis ootab meid ees?

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Registreeritud kuritegude vähenemine on tagasi vaadates olnud uskumatult kiire ja vääramatu. Kui 2005. aastal registreeris politsei Eestis päevas keskmiselt 152 kuritegu, siis mullu enam kui kaks korda vähem – 74. Märkimisväärselt on vähenenud ka väärtegude arv.

Selle aja jooksul on Eestis toimunud palju olulisi muutusi, millel on kindlasti olnud kuritegevuse vähenemisele oma mõju, kuid täpsemaid vastuseid pakkuvaid teadustöid pole selles valdkonnas juba ammu tehtud. Küll aga võib nentida, et kuritegevuse vähenemine pole vaid Eesti fenomen, vaid iseloomustab viimastel kümnenditel peaaegu kogu läänemaailma.

21.10.2019 23.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto