Sisukord
Maa Elu
Postimees
24.10.2019
Eesti Aeg ei paku Perlingut peaprokuröri kohale (2) Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist (30) Elu dementsete hooldekodus: bussipeatus, kus ükski buss ei peatu (2) Majandus Krahh, mille tagajärjed avaldavad mõju tänini (15) Alampalk võib jääda valitsuse otsustada Välismaa Lesser: YPG ja PKK sidemete eitamine oli teesklus (6) Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid (6) Arvamus Juhtkiri: lühikese pingi nuhtlus (28) Margus Parts: miks Trump süüdi ei jää (2) Taavi Pae: maanteeameti emakeeleaasta (2) Priit Pikamäe: süüta süüditunnistamise poole? Edward Lucas: järeltõuked Süüriast USA liitlastele Euroopas (1) Karmo Tüür: hullude kuningate aeg (3) Meie Eesti Tippekspert: haiglate tulevik sõltub perearstidest (3) Triin Habicht: inimkesksus – lihtsalt ilus sõna? Alexandre Lourenco: tulevikuhaigla on enam kui akuutravi osutaja Kultuur Kas me oleme võrdsed? Ülim karistus on mitte suuta unustada (3) Reis Vajad ideid alkoholivabaks puhkuseks? Mine Sharjah’sse! Maa Elu Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama Toidusektoris kasvavad kulud kiiremini kui tulud Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada (2) Nädala mõte: ära osta liiga palju Kas talukana muna maitseb teisiti kui puurikana muna? (5) Eesti põllumees eelistab mitmeotstarbelist traktorit Lapse haigus sundis hoidistamise usku Mida teha mahakukkunud lehtedega Käes on ideaalne istutusaeg Tänapäeva karjakoerad enamasti karja ei näegi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama

2 min lugemist
FOTO: Dmitri Kotjuh

Esimene öökülm tuli tänavu juba septembris ja see sundis maisikasvatajad kibekiirelt tegutsema – tehnika vähesuse tõttu tekkisid järjekorrad ja kõik põllumehed ei saanud saaki soovitud ajal koristada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põlvamaal tegutsev Orava Agro OÜ pidi samuti poolteist nädalat teenustehnikat ootama, kuid sai siiski õigel ajal jaole. „Poolteist nädalat tagasi saime enamiku maisi üles, 10 hektarit jäi veel alanud nädala algusse,” rääkis ettevõtte juhatuse liige Kristjan Patrael. Kokku kasvatas Orava Agro OÜ maisi 60 hektaril ja kuigi arvud on veel kokku löömata, arvas Patrael keskmiseks saagiks umbes 40 tonni hektarilt.

„Öökülmad tulid ootamatult, aga õnneks olid ilmad stabiilsed, suhteliselt jahedad ja meie koristusajal ei olnud veel nii niiske, mistõttu hallitust ja muid probleeme ei tekkinud,” sõnas Patrael ja lisas, et tänane seis on juba märksa kriitilisem, sest ilmad on soojad ja niisked.

Koristustehnikat napib

Iga päev Eesti eri piirkondades põllumeestega suhtlev ASi Ingle tehnoloog Kaur Parve tõi välja, et silo kvaliteedi kujundasid septembri viimase dekaadi korralike miinuskraadidega ööd, järgnenud vihmaperiood ja koristustehnika kättesaadavus.

23.10.2019 25.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto