Sisukord
Maa Elu
Postimees
24.10.2019
Eesti Aeg ei paku Perlingut peaprokuröri kohale (2) Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist (30) Elu dementsete hooldekodus: bussipeatus, kus ükski buss ei peatu (2) Majandus Krahh, mille tagajärjed avaldavad mõju tänini (15) Alampalk võib jääda valitsuse otsustada Välismaa Lesser: YPG ja PKK sidemete eitamine oli teesklus (6) Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid (6) Arvamus Juhtkiri: lühikese pingi nuhtlus (28) Margus Parts: miks Trump süüdi ei jää (2) Taavi Pae: maanteeameti emakeeleaasta (2) Priit Pikamäe: süüta süüditunnistamise poole? Edward Lucas: järeltõuked Süüriast USA liitlastele Euroopas (1) Karmo Tüür: hullude kuningate aeg (3) Meie Eesti Tippekspert: haiglate tulevik sõltub perearstidest (3) Triin Habicht: inimkesksus – lihtsalt ilus sõna? Alexandre Lourenco: tulevikuhaigla on enam kui akuutravi osutaja Kultuur Kas me oleme võrdsed? Ülim karistus on mitte suuta unustada (3) Reis Vajad ideid alkoholivabaks puhkuseks? Mine Sharjah’sse! Maa Elu Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama Toidusektoris kasvavad kulud kiiremini kui tulud Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada (2) Nädala mõte: ära osta liiga palju Kas talukana muna maitseb teisiti kui puurikana muna? (5) Eesti põllumees eelistab mitmeotstarbelist traktorit Lapse haigus sundis hoidistamise usku Mida teha mahakukkunud lehtedega Käes on ideaalne istutusaeg Tänapäeva karjakoerad enamasti karja ei näegi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada

3 min lugemist
Toiduliit soovitab tarbijal toitu ostes kõigepealt vaadata, milline näeb välja ostukoht ja müüja. (Foto on illustratiivne.) FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Aina enam jõuab avalikkuse ette teavet selle kohta, et müüdav toidukaup ei ole päris see, mida ostjale lubatud, või halvemal juhul võib koguni meie tervist kahjustada. Kahjuks on sel juhul kannatajaks mitte ainult tarbijad, vaid ka kõik ausad toidutootjad, kes petmisega ei tegele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõik oleme kuulnud juhtumitest, kus turumüüjad või ka poeketid on valetanud värske puu- ja köögivilja päritolu või valmistoodete sisalduse kohta, hullematel juhtudel on toidupettusega kaasnenud oht inimeste tervisele. Pettureid on avastatud nii marjamüüjate kui ka lihatootjate seast, aga teisteski valdkondades.

Toiduohutusnõuete täitmise eest vastutavad ühtviisi nii tootja, töötleja kui ka kauba müüja. „Ei ole vahet, kas toiduained on müügil turuletil, suures kaubandusketis või väikeses külapoes – need peavad olema kontrollitud ning ostjal kindlus, et saab tervisele ohutu ja ausa kauba,” lausus Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

23.10.2019 25.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto