Sisukord
Maa Elu
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (11) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (2) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (7) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lapse haigus sundis hoidistamise usku

3 min lugemist
Kristel ja Margus Kajastu kasvatavad ja korjavad suure osa pere toidulauale minevast kraamist ise, ikka selleks, et pere pesamuna Christopher Jonathan terveks saaks. Isa sülle on pildistamise ajaks end sättinud vanem vend Richard Richardo. FOTO: 2 × Riina Martinson

Kristel ja Margus Kajastul on talveks tallele pandud sadu hoidiseid, osa neist ei mahu nende avarasse majja äragi ja on vanemate juures hoiul, kuni valmib pere uus kelder. Lisaks on purkide ja kottide viisi kuivatatud mitmesuguseid ravimtaimi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kristel tõdes, et veel kaks aastat tagasi oli ta suhteliselt tagasihoidlik hoidistaja – nagu enamik temaealisi, aga suure muudatuse tõi kolmest lapsest noorima, peagi kaheseks saava poja haigus. Nimelt on poiss tugevalt allergiline ja ehkki temaga saab alatasa arstide vahet käidud, pole laps meedikute poolt pakutavast oma hullult sügelevale nahale leevendust saanud.

Nii otsustasid noored vanemad pere toidulaua ülikriitilise pilguga üle vaadata, välja visata võimalikud allergiatekitajad ja asemele võtta, mida koduümbruse loodus pakub. Õnneks on suvelilli kasvataval perel maad piisavalt, et enamik söögikraamist nüüd ise kasvatada, osa ostetakse naabruses elavatelt talunikelt, kellest teatakse, et toit kasvanud puhtalt. Tänu suurele tagavarale peavad nad poest üsna vähe kraami koju tarima: peamiselt piima, õli, leiba ja pudrumaterjali.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto