Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
24.10.2019
Eesti Aeg ei paku Perlingut peaprokuröri kohale (2) Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist (30) Elu dementsete hooldekodus: bussipeatus, kus ükski buss ei peatu (2) Majandus Krahh, mille tagajärjed avaldavad mõju tänini (15) Alampalk võib jääda valitsuse otsustada Välismaa Lesser: YPG ja PKK sidemete eitamine oli teesklus (6) Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid (6) Arvamus Juhtkiri: lühikese pingi nuhtlus (28) Margus Parts: miks Trump süüdi ei jää (2) Taavi Pae: maanteeameti emakeeleaasta (2) Priit Pikamäe: süüta süüditunnistamise poole? Edward Lucas: järeltõuked Süüriast USA liitlastele Euroopas (1) Karmo Tüür: hullude kuningate aeg (3) Meie Eesti Tippekspert: haiglate tulevik sõltub perearstidest (3) Triin Habicht: inimkesksus – lihtsalt ilus sõna? Alexandre Lourenco: tulevikuhaigla on enam kui akuutravi osutaja Kultuur Kas me oleme võrdsed? Ülim karistus on mitte suuta unustada (3) Reis Vajad ideid alkoholivabaks puhkuseks? Mine Sharjah’sse! Maa Elu Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama Toidusektoris kasvavad kulud kiiremini kui tulud Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada (2) Nädala mõte: ära osta liiga palju Kas talukana muna maitseb teisiti kui puurikana muna? (5) Eesti põllumees eelistab mitmeotstarbelist traktorit Lapse haigus sundis hoidistamise usku Mida teha mahakukkunud lehtedega Käes on ideaalne istutusaeg Tänapäeva karjakoerad enamasti karja ei näegi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mida teha mahakukkunud lehtedega

3 min lugemist
Kõige halvem, mida oma aia puulehtedega teha saab, on need lõkkesse visata. FOTO: 2 × Urmas Luik/pärnu Postimees

Iluaias tuleb lehed riisuda, et oleks ilus vaadata ka mõne nädala pärast, kui lehed ühtlaselt pruuniks massiks tõmbunud, ja et roheline muruvaip kevadeks ära ei lämbuks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ükski loodusest hooliv inimene ei topi lehti kilekotti ega lase tossavatel autodel majade vahel ringi tiirutades kilekotte prügilasse vedada. Veel halvem on lehed lõkkesse visata. Hooliv aiaomanik annab lehed loodusele tagasi, et taimedel ja putukatel ikka toitu jaguks.

Võimalusi, mida aias puulehtedega peale hakata, on palju.

Tehke komposti

Kõige levinum soovitus on teha komposti. Ainult kuivi puulehti hunnikusse kuhjates pole siiski head tulemust loota. Mõistlik on toimida nii, et asetate hunniku põhja kergesti lagunevaid oksi, nende peale laduge vaheldumisi puulehti ja sõnnikut või niidetud muru. Küttehooaja alguses puistake hunnikuse ka pisitasa puutuhka.

Kui kompostihunnik teie aeda ei sobi, võib lehti komposteerida suurtes kilekottides.

23.10.2019 25.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto