Sisukord
Maa Elu
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käes on ideaalne istutusaeg

1 min lugemist
Istutamine. FOTO: Lilli Tölp FOTO: Lilli Tölp

Aiandid ja puukoolid on selleks sügiseks tegevust lõpetamas ja lõpumüükide soodsad hinnad ahvatlevad aiasõpru kärutäite viisi uusi taimi koju tooma. Paraku pole tihtipeale valmis kohta, kuhu uued taimed istutada. Sellest pole aga hullu.

Võiste puukooli juhataja Raili Kers tõdes läinud nädalal, et kuuleb viimasel ajal iga päev klientidelt, et nad nii väga tahaksid osta, aga ei tea veel, kuhu taim istutada. Sel puhul on lihtne soovitus – istutage istik koos potiga mulla piirini lihtsalt mõnda peenrasse. „Me teeme ise samamoodi oma istikutega,” kinnitas ta.

Potiga taimed talvituvad peenras ja kevadel võite need rahulikult püsivasse elupaika ümber istutada.

Kui aga praegu ostetud taime korralikult ära istutate, kuid kevadeks olete ümber mõelnud ja tahate selle siiski kuhugi mujale kasvama panna, tasub ümberistutustöö ette võtta võimalikult vara. Niipea kui labidas mulda läheb, tehke see ära. Taim pole selleks ajaks veel korralikult juurdunud ja enne kui pungad liikuma hakanud, elab ümberistutamise kenasti üle.

Praegune pehme ja niiske sügis soosib istutamist. Arvestada tuleb nüüd sellega, et väetist ei tohi enam anda. „Meie tahame ju, et taim juurduks ja ajaks toiduotsingul juured laiali. Kui talle väetist anda, siis pole tal vaja juuri kasvatama hakata,” selgitas Kers.

Praegu pääseb ka kastmise vaevast. Enne istutamist tuleb taimepott kindlasti läbimärjaks kasta, aga kui on jätkuvalt vihmased ilmad, siis pärast istutamist polegi enam vaja rohkem kasta.

„Praegu istutades on tulemus kindlasti kümme korda parem, kui kevadel istutades,” julgustas Kers. „Täiesti riskivaba, ainult mahapanemise vaev.” (ME)

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto