Sisukord
Maa Elu
Postimees
24.10.2019
Eesti Aeg ei paku Perlingut peaprokuröri kohale (2) Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist (30) Elu dementsete hooldekodus: bussipeatus, kus ükski buss ei peatu (2) Majandus Krahh, mille tagajärjed avaldavad mõju tänini (15) Alampalk võib jääda valitsuse otsustada Välismaa Lesser: YPG ja PKK sidemete eitamine oli teesklus (6) Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid (6) Arvamus Juhtkiri: lühikese pingi nuhtlus (28) Margus Parts: miks Trump süüdi ei jää (2) Taavi Pae: maanteeameti emakeeleaasta (2) Priit Pikamäe: süüta süüditunnistamise poole? Edward Lucas: järeltõuked Süüriast USA liitlastele Euroopas (1) Karmo Tüür: hullude kuningate aeg (3) Meie Eesti Tippekspert: haiglate tulevik sõltub perearstidest (3) Triin Habicht: inimkesksus – lihtsalt ilus sõna? Alexandre Lourenco: tulevikuhaigla on enam kui akuutravi osutaja Kultuur Kas me oleme võrdsed? Ülim karistus on mitte suuta unustada (3) Reis Vajad ideid alkoholivabaks puhkuseks? Mine Sharjah’sse! Maa Elu Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama Toidusektoris kasvavad kulud kiiremini kui tulud Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada (2) Nädala mõte: ära osta liiga palju Kas talukana muna maitseb teisiti kui puurikana muna? (5) Eesti põllumees eelistab mitmeotstarbelist traktorit Lapse haigus sundis hoidistamise usku Mida teha mahakukkunud lehtedega Käes on ideaalne istutusaeg Tänapäeva karjakoerad enamasti karja ei näegi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käes on ideaalne istutusaeg

1 min lugemist
Istutamine. FOTO: Lilli Tölp FOTO: Lilli Tölp

Aiandid ja puukoolid on selleks sügiseks tegevust lõpetamas ja lõpumüükide soodsad hinnad ahvatlevad aiasõpru kärutäite viisi uusi taimi koju tooma. Paraku pole tihtipeale valmis kohta, kuhu uued taimed istutada. Sellest pole aga hullu.

Võiste puukooli juhataja Raili Kers tõdes läinud nädalal, et kuuleb viimasel ajal iga päev klientidelt, et nad nii väga tahaksid osta, aga ei tea veel, kuhu taim istutada. Sel puhul on lihtne soovitus – istutage istik koos potiga mulla piirini lihtsalt mõnda peenrasse. „Me teeme ise samamoodi oma istikutega,” kinnitas ta.

Potiga taimed talvituvad peenras ja kevadel võite need rahulikult püsivasse elupaika ümber istutada.

Kui aga praegu ostetud taime korralikult ära istutate, kuid kevadeks olete ümber mõelnud ja tahate selle siiski kuhugi mujale kasvama panna, tasub ümberistutustöö ette võtta võimalikult vara. Niipea kui labidas mulda läheb, tehke see ära. Taim pole selleks ajaks veel korralikult juurdunud ja enne kui pungad liikuma hakanud, elab ümberistutamise kenasti üle.

Praegune pehme ja niiske sügis soosib istutamist. Arvestada tuleb nüüd sellega, et väetist ei tohi enam anda. „Meie tahame ju, et taim juurduks ja ajaks toiduotsingul juured laiali. Kui talle väetist anda, siis pole tal vaja juuri kasvatama hakata,” selgitas Kers.

Praegu pääseb ka kastmise vaevast. Enne istutamist tuleb taimepott kindlasti läbimärjaks kasta, aga kui on jätkuvalt vihmased ilmad, siis pärast istutamist polegi enam vaja rohkem kasta.

„Praegu istutades on tulemus kindlasti kümme korda parem, kui kevadel istutades,” julgustas Kers. „Täiesti riskivaba, ainult mahapanemise vaev.” (ME)

Seotud lood
23.10.2019 25.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto