Sisukord
Arter
Postimees
26.10.2019
Eesti Järviku nõunik listeeriast: polnud ametlikku dokumenti (12) Rahandusminister Martin Helme jagas lava Kremli suuvoodrite ja teiste värvikate radikaalidega (89) NATO miinitõrjujad Eestis: üks miin vales kohas ajaks terve maailma nafta hinna lakke Majandus Poola pöörab pensionireformi tagasi: sambad tuuakse tagasi (15) Nokia must neljapäev Välismaa Postimees Brüsselis: liitlased jätkavad pahameelest hoolimata Türgi kaitsmist Tuul ähvardab California maastikupõlengud veel laastavamaks muuta (2) Armastus türgipärase roa vastu lõhestab Saksamaad (3) Arvamus Kuidas Kingo peaaegu ametisse jäi (23) Harukordne keiser Hullu võmmi seiklused Aeg murdus (16) Patrik Hytönen: ühe okka arvamus (2) Juhtkiri: Eesti ei pea Poolat tegema (65) Sport PM Kataloonias. Probleem, mis võttis Tänakult Sardiinias võidu, röövis Ogier’lt tiitlilootuse Visioon klapib. Aga kas eesmärgid on teostatavad? (1) Merendus Pärnu jahisadama ruumikitsikust leevendaks lahtikäiv sild (1) Teadus Eestlanna kosmiline tähelend AK Tallinn 800: Pariisist Tallinna EKI keelekool: surnuaed meie suus (3) Jelena Skulskaja: ohtrasõnaline vaikus ja sõna saladus (2) Kõik müügiks! Kas kunsti kaubaks muutumine alavääristab üllaid loojaid? (1) Eesti tummfilm hiilgas Itaalias AJA AUK. Superfly Nädala plaat: Uus plaat, kuid mitte see, mida fännid ootasid Mesikäpa meesteleht Arter Isa ja poeg Toompere: Meil kehtib vaikiv kokkulepe, et solvuda ei tohi (1) Tähelepanu, valmis olla, start: algas võidujooks kõrgharitud meestele! (29) Ka surnud kass õpetab maailma mõistma (1) Olematu linna meister lendab tänavale. Tükid taga! (3) VIDEO. Habras eestlanna teeb maailmas ooperirevolutsiooni Maasikavaht merel Eestlanna kosmiline tähelend Moskvasse! Sööma. Põgusaid tähelepanekuid pikalt nädalalõpult Meeleavaldused Kataloonias. Kuidas need Barcelonas tegelikult välja nägid? (1) Kõige kiirem sõiduk maa peal. Testid kiirusrekordi löömiseks käivad! (3) Ärata endas diginohik! Tuhla digikogudes! 5 kõige tähtsamat trendi sügismoes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moskvasse! Sööma. Põgusaid tähelepanekuid pikalt nädalalõpult

6 min lugemist
Scramble`i kohviku stiilinäide - pallikujulised pannkoogid värskete marjadega. FOTO: Britt Rosen
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Venemaale minekuga on kummalised lood. Ühise piiri tõttu sama kaugel kui Läti, kuid ajaloo ja tänavapäeva poliitiliste suundumuste tõttu hirmutav. Üha rohkem tundmatu. Suursaadik Margus Laidre tunnistab oma viimases raamatus «Aja lugu ja inimese aeg», et Eesti on Venemaad kaotamas. Miks? «Pidevalt kahaneb Venemaad vahetult kogenud eestlaste arv ühes keeleoskuse vähenemise või lausa minetamisega noorema põlvkonna seas.»

Kogegem siis Venemaad. See pole keeruline, rongid sõidavad ja lennukid lendavad. Taas annab ühe vajaliku soovituse suursaadik Laidre, kes eelistab Venemaad - vähemalt oma raamatus - vaadelda viha ja eelistuseta, eelarvamuseta, st mitte sellisena, nagu seda näha tahetakse, vaid sellisena, nagu ta paistab, ja nõnda, kuidas oma maad mõistavad venelased ise.

Jätame poliitika kõrvale. Oleme lihtsalt turistid, kes üheks pikaks nädalalõpuks lähevad Moskvasse. Ja turistid, pole vahet millisesse riiki nad saabuvad, on sageli näljased. Tahavad süüa ja juua. Uskuge, Venemaa pealinn pakub seda kõike, külluslikult ja külalislahkelt.

25.10.2019 28.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto