Sisukord
Välismaa
Tänane leht
24.10.2019
Eesti Aeg ei paku Perlingut peaprokuröri kohale (2) Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist (30) Elu dementsete hooldekodus: bussipeatus, kus ükski buss ei peatu (2) Majandus Krahh, mille tagajärjed avaldavad mõju tänini (15) Alampalk võib jääda valitsuse otsustada Välismaa Lesser: YPG ja PKK sidemete eitamine oli teesklus (6) Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid (6) Arvamus Juhtkiri: lühikese pingi nuhtlus (28) Margus Parts: miks Trump süüdi ei jää (2) Taavi Pae: maanteeameti emakeeleaasta (2) Priit Pikamäe: süüta süüditunnistamise poole? Edward Lucas: järeltõuked Süüriast USA liitlastele Euroopas (1) Karmo Tüür: hullude kuningate aeg (3) Meie Eesti Tippekspert: haiglate tulevik sõltub perearstidest (3) Triin Habicht: inimkesksus – lihtsalt ilus sõna? Alexandre Lourenco: tulevikuhaigla on enam kui akuutravi osutaja Kultuur Kas me oleme võrdsed? Ülim karistus on mitte suuta unustada (3) Reis Vajad ideid alkoholivabaks puhkuseks? Mine Sharjah’sse! Maa Elu Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama Toidusektoris kasvavad kulud kiiremini kui tulud Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada (2) Nädala mõte: ära osta liiga palju Kas talukana muna maitseb teisiti kui puurikana muna? (5) Eesti põllumees eelistab mitmeotstarbelist traktorit Lapse haigus sundis hoidistamise usku Mida teha mahakukkunud lehtedega Käes on ideaalne istutusaeg Tänapäeva karjakoerad enamasti karja ei näegi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid

8 min lugemist
  • Vägede eraldamine Donbassis ei tundu praegu reaalne.
  • See takistab ka rahuläbirääkimiste jätkamist.
  • Kohalikud elanikud tunnevad infopuuduse tõttu hirmu.
Relvitu Ukraina armee ohvitser jälgib Stanõtsja Luganska kontrollpunktis, kuidas kohalikud elanikud ületavad ajutist silda, et pääseda Luganski oblasti separatistide kontrollitavale alale. Teisel pool paistvad sinised rajatised on juba separatistide omad. Sellelt neutraalses tsoonis asuvalt sillalt proovis ka Postimehe ajakirjanik separatistide poolele minna, aga ta aeti tagasi.  FOTO: Jaanus Piirsalu

Postimees veendus sõjatsoonis: vägede eraldamine Donbassis ei tundu praegu reaalne, mistõttu pole võimalik edasi minna ka rahuläbirääkimistega. Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi heade kavatsuste esialgne tulemus on hoopis infopuuduse tõttu ära hirmutatud kohalikud elanikud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Separatistide kontrolli all olevast Donetskist 50 kilomeetrit lõunas teineteise kõrval asuvad Petrivski ja Bogdanivka küla on täielik Donbassi kolgas keset lõputuid põlde. Mõlemasse väiksesse külla on jäänud üksikud elanikud, enamik maju on maha jäetud ja lagunenud.

Separatistide kontrolli all olevast Donetskist 50 kilomeetrit lõunas teineteise kõrval asuvad Petrivski ja Bogdanivka küla on täielik Donbassi kolgas keset lõputuid põlde. Mõlemasse väiksesse külla on jäänud üksikud elanikud, enamik maju on maha jäetud ja lagunenud.

Kuigi mitu aastat on külad asunud otse rindejoonel, on nad seni Donbassi sõjast pääsenud peaaegu puutumatult: strateegiliselt pole neil küladel sõjaväelaste jaoks erilist väärtust. Poliitiliselt on neil aga väga suur väärtus. Tõenäoliselt on need praegu ühed Euroopa kõige tähtsamad külad.

23.10.2019 25.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto