Sisukord
Kultuur
Tänane leht
24.10.2019
Eesti Aeg ei paku Perlingut peaprokuröri kohale (2) Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist (30) Elu dementsete hooldekodus: bussipeatus, kus ükski buss ei peatu (2) Majandus Krahh, mille tagajärjed avaldavad mõju tänini (15) Alampalk võib jääda valitsuse otsustada Välismaa Lesser: YPG ja PKK sidemete eitamine oli teesklus (6) Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid (6) Arvamus Juhtkiri: lühikese pingi nuhtlus (28) Margus Parts: miks Trump süüdi ei jää (2) Taavi Pae: maanteeameti emakeeleaasta (2) Priit Pikamäe: süüta süüditunnistamise poole? Edward Lucas: järeltõuked Süüriast USA liitlastele Euroopas (1) Karmo Tüür: hullude kuningate aeg (3) Meie Eesti Tippekspert: haiglate tulevik sõltub perearstidest (3) Triin Habicht: inimkesksus – lihtsalt ilus sõna? Alexandre Lourenco: tulevikuhaigla on enam kui akuutravi osutaja Kultuur Kas me oleme võrdsed? Ülim karistus on mitte suuta unustada (3) Reis Vajad ideid alkoholivabaks puhkuseks? Mine Sharjah’sse! Maa Elu Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama Toidusektoris kasvavad kulud kiiremini kui tulud Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada (2) Nädala mõte: ära osta liiga palju Kas talukana muna maitseb teisiti kui puurikana muna? (5) Eesti põllumees eelistab mitmeotstarbelist traktorit Lapse haigus sundis hoidistamise usku Mida teha mahakukkunud lehtedega Käes on ideaalne istutusaeg Tänapäeva karjakoerad enamasti karja ei näegi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülim karistus on mitte suuta unustada

8 min lugemist
  • Oportunismi ja idealismi konflikt on tänapäeva ühiskonnas väga tugev
  • Elu võiks koosneda sellest, et sa teed maailma paremaks
  • Kes suudab endale kindlaks jääda ka siis, kui see on iseendale kahjulik?
  • Hiljaks jäämine on inimlik viga, millest võib saada suur ajaline paratamatus
Viinis esietendunud Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi lavastus «Meister ja Margarita» võeti vastu tugeva aplausiga.  FOTO: Heili Sibrits

Burgtheater on Wikipedia andmetel kõige olulisem saksakeelne teater maailmas. Seda väidet kinnitavad ka saksa teatriruumi tundvad inimesed, seega on 17. oktoober Eesti teatriloos ülimalt oluline kuupäev – Viinis asuvas Austria rahvusteatris, täpsemalt Akademietheateri-nimelises teatrimajas (Burgtheateri üks neljast mängupaigast) esietendus Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastus «Meister ja Margarita».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo soovivad Viinis tehtud lavastusega panna inimese mõtlema, kui palju me suudame tegelikult oma elus inimesena areneda ja õppida; kui suureks me oma südames saame muutuda. 

Miks nad võtsid ette Bulgakovi «Meister ja Margarita» ja mida see romaan ning lavastus neile endile tähendab, seda uuris Semperilt ja Ojasoolt Heili Sibrits. 

23.10.2019 25.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto