Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.10.2019
Eesti Aeg ei paku Perlingut peaprokuröri kohale (2) Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist (30) Elu dementsete hooldekodus: bussipeatus, kus ükski buss ei peatu (2) Majandus Krahh, mille tagajärjed avaldavad mõju tänini (15) Alampalk võib jääda valitsuse otsustada Välismaa Lesser: YPG ja PKK sidemete eitamine oli teesklus (6) Postimees Donbassis: rahulootuse asemel hoopis rohkem langenuid (6) Arvamus Juhtkiri: lühikese pingi nuhtlus (28) Margus Parts: miks Trump süüdi ei jää (2) Taavi Pae: maanteeameti emakeeleaasta (2) Priit Pikamäe: süüta süüditunnistamise poole? Edward Lucas: järeltõuked Süüriast USA liitlastele Euroopas (1) Karmo Tüür: hullude kuningate aeg (3) Meie Eesti Tippekspert: haiglate tulevik sõltub perearstidest (3) Triin Habicht: inimkesksus – lihtsalt ilus sõna? Alexandre Lourenco: tulevikuhaigla on enam kui akuutravi osutaja Kultuur Kas me oleme võrdsed? Ülim karistus on mitte suuta unustada (3) Reis Vajad ideid alkoholivabaks puhkuseks? Mine Sharjah’sse! Maa Elu Varane öökülm pani maisikoristajad kiirustama Toidusektoris kasvavad kulud kiiremini kui tulud Toiduliidu juht: kontrolle tuleb karmistada (2) Nädala mõte: ära osta liiga palju Kas talukana muna maitseb teisiti kui puurikana muna? (5) Eesti põllumees eelistab mitmeotstarbelist traktorit Lapse haigus sundis hoidistamise usku Mida teha mahakukkunud lehtedega Käes on ideaalne istutusaeg Tänapäeva karjakoerad enamasti karja ei näegi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valest suitsev suu viis Kert Kingo ministriametist

3 min lugemist
Kert Kingo eile õhtul pärast Stenbocki majast lahkumist. Temal tuleb täna minna ministeeriumisse asju pakkima, EKRE aga asub otsima juba kolmandat väliskaubandus- ja IT-ministri kandidaati. FOTO: Remo Tõnismäe

Minister Kert Kingo oli allkirjastanud lepingu Jakko Väli palkamiseks, aga teatas riigikogu ees silmagi pilgutamata, et pole seda teinud. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«On mõned patud, mida poliitikutele andeks ei anta, ja üks neist on valetamine,» ütles eile riigikogu kõnepuldis rahandusminister Martin Helme (EKRE). See lause käis tema erakonnakaaslase, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo kohta. Õhtul paar minutit enne kella seitset oligi Kingo ministripõli läbi.

Mõni tund enne seda, kui Martin Helme riigieelarvet tutvustades selle lause välja ütles, oli avalikkusele saanud teatavaks, et Kingo oli riigikogu ees otsesõnu valetanud. Peaminister Jüri Ratas (KE) alustas vestlust Kingoga enne kella 18 ja ministri ametikohast loobumisega päädinud vestlus võttis aega umbes tunni.

23.10.2019 25.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto