Sisukord
Arter
Tänane leht
26.10.2019
Eesti Järviku nõunik listeeriast: polnud ametlikku dokumenti (12) Rahandusminister Martin Helme jagas lava Kremli suuvoodrite ja teiste värvikate radikaalidega (89) NATO miinitõrjujad Eestis: üks miin vales kohas ajaks terve maailma nafta hinna lakke Majandus Poola pöörab pensionireformi tagasi: sambad tuuakse tagasi (15) Nokia must neljapäev Välismaa Postimees Brüsselis: liitlased jätkavad pahameelest hoolimata Türgi kaitsmist Tuul ähvardab California maastikupõlengud veel laastavamaks muuta (2) Armastus türgipärase roa vastu lõhestab Saksamaad (3) Arvamus Kuidas Kingo peaaegu ametisse jäi (23) Harukordne keiser Hullu võmmi seiklused Aeg murdus (15) Patrik Hytönen: ühe okka arvamus (2) Juhtkiri: Eesti ei pea Poolat tegema (65) Sport PM Kataloonias. Probleem, mis võttis Tänakult Sardiinias võidu, röövis Ogier’lt tiitlilootuse Visioon klapib. Aga kas eesmärgid on teostatavad? (1) Merendus Pärnu jahisadama ruumikitsikust leevendaks lahtikäiv sild (1) Teadus Eestlanna kosmiline tähelend AK Tallinn 800: Pariisist Tallinna EKI keelekool: surnuaed meie suus (3) Jelena Skulskaja: ohtrasõnaline vaikus ja sõna saladus (2) Kõik müügiks! Kas kunsti kaubaks muutumine alavääristab üllaid loojaid? (1) Eesti tummfilm hiilgas Itaalias AJA AUK. Superfly Nädala plaat: Uus plaat, kuid mitte see, mida fännid ootasid Mesikäpa meesteleht Arter Isa ja poeg Toompere: Meil kehtib vaikiv kokkulepe, et solvuda ei tohi (1) Tähelepanu, valmis olla, start: algas võidujooks kõrgharitud meestele! (29) Ka surnud kass õpetab maailma mõistma (1) Olematu linna meister lendab tänavale. Tükid taga! (3) VIDEO. Habras eestlanna teeb maailmas ooperirevolutsiooni Maasikavaht merel Eestlanna kosmiline tähelend Moskvasse! Sööma. Põgusaid tähelepanekuid pikalt nädalalõpult Meeleavaldused Kataloonias. Kuidas need Barcelonas tegelikult välja nägid? (1) Kõige kiirem sõiduk maa peal. Testid kiirusrekordi löömiseks käivad! (3) Ärata endas diginohik! Tuhla digikogudes! 5 kõige tähtsamat trendi sügismoes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meeleavaldused Kataloonias. Kuidas need Barcelonas tegelikult välja nägid?

3 min lugemist
Barcelona meeleavaldused 16-17-10-2019 FOTO: Esta Tatrik

Pole piisavalt puure kõigile lindudele. See katalaani ütlemine võtab kokku Barcelona meeleavalduste mõtte. Tänavatele tulid nii koolilapsed, tudengid kui ka too vanataat, kes seisis õhtul üksinda tühjal platsil Barcelona katedraali lähedal, plakat kaelas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meeleavaldused Barcelonas algasid, kui Hispaania ülemkohus mõistis üheksale Kataloonia iseseisvuslasele 9–13-aastased vanglakaristused. See on inimlikult võttes kohutavalt ja ebaõiglaselt pikk karistus.

Barcelona meeleavaldustes on üldse palju ebaõiglust. Vaadake kas või rahvusvahelist telepilti põlevast linnast. Barcelona leekides! Ööst öösse. Tegelikult ei ole ju. Jah, öine märatsemine ja vägivald on fakt, aga see on vaid väike kild. Suurlinn elab oma elu. Pealegi, need pole esimesed ega viimased rahutused, mida Barcelona näeb; suurlinn teab, kuidas toimida.

Mu hotell on peaväljaku Plaça de Catalunya lähedal, aken ristmiku poole. Olukord, kus ööpimedusest on kuulda kiirabiautode lähenemist. Juhuslikult ristmikul foori taga oodanud kaks taksot sõidavad rohelisega ristmikule ja blokeerivad kumbki ristisuunalise liikluse. Et kiirabid saaksid turvaliselt punase fooritulega läbi sõita. Saavadki. Suurlinn teab, kuidas toime tulla.

Kohtun enne äralendu oma tuttava Victoriga. Ta ei ole katalaan. Usaldan Victori juttu. Järgmisest päevast töötab Victor terve nädalavahetuse Itaalia RAI võttegrupi fixer’ina. Ehk on see kohalik, kes aitab ajakirjanikud õigel ajal õigesse kohta. Victor lubab, et seab esikohale objektiivsuse, ja loodab, et seda teevad ka ajakirjanikud.

Arutame temaga, kui kaua kestab öine laamendamine.

25.10.2019 28.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto