Sisukord
AK
Postimees
26.10.2019
Eesti Järviku nõunik listeeriast: polnud ametlikku dokumenti (12) Rahandusminister Martin Helme jagas lava Kremli suuvoodrite ja teiste värvikate radikaalidega (89) NATO miinitõrjujad Eestis: üks miin vales kohas ajaks terve maailma nafta hinna lakke Majandus Poola pöörab pensionireformi tagasi: sambad tuuakse tagasi (15) Nokia must neljapäev Välismaa Postimees Brüsselis: liitlased jätkavad pahameelest hoolimata Türgi kaitsmist Tuul ähvardab California maastikupõlengud veel laastavamaks muuta (2) Armastus türgipärase roa vastu lõhestab Saksamaad (3) Arvamus Kuidas Kingo peaaegu ametisse jäi (23) Harukordne keiser Hullu võmmi seiklused Aeg murdus (16) Patrik Hytönen: ühe okka arvamus (2) Juhtkiri: Eesti ei pea Poolat tegema (65) Sport PM Kataloonias. Probleem, mis võttis Tänakult Sardiinias võidu, röövis Ogier’lt tiitlilootuse Visioon klapib. Aga kas eesmärgid on teostatavad? (1) Merendus Pärnu jahisadama ruumikitsikust leevendaks lahtikäiv sild (1) Teadus Eestlanna kosmiline tähelend AK Tallinn 800: Pariisist Tallinna EKI keelekool: surnuaed meie suus (3) Jelena Skulskaja: ohtrasõnaline vaikus ja sõna saladus (2) Kõik müügiks! Kas kunsti kaubaks muutumine alavääristab üllaid loojaid? (1) Eesti tummfilm hiilgas Itaalias AJA AUK. Superfly Nädala plaat: Uus plaat, kuid mitte see, mida fännid ootasid Mesikäpa meesteleht Arter Isa ja poeg Toompere: Meil kehtib vaikiv kokkulepe, et solvuda ei tohi (1) Tähelepanu, valmis olla, start: algas võidujooks kõrgharitud meestele! (29) Ka surnud kass õpetab maailma mõistma (1) Olematu linna meister lendab tänavale. Tükid taga! (3) VIDEO. Habras eestlanna teeb maailmas ooperirevolutsiooni Maasikavaht merel Eestlanna kosmiline tähelend Moskvasse! Sööma. Põgusaid tähelepanekuid pikalt nädalalõpult Meeleavaldused Kataloonias. Kuidas need Barcelonas tegelikult välja nägid? (1) Kõige kiirem sõiduk maa peal. Testid kiirusrekordi löömiseks käivad! (3) Ärata endas diginohik! Tuhla digikogudes! 5 kõige tähtsamat trendi sügismoes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jelena Skulskaja: ohtrasõnaline vaikus ja sõna saladus

5 min lugemist
Jelena Skulskaja. FOTO: Liis Treimann

Viit tuhandet külastajat mahutav Herodes Atticuse Odeon rajati akropoli lõunanõlvale suhteliselt hiljuti, kui pidada silmas, et tegemist on Kreekaga – nimelt 165. aastal meie ajaarvamise järgi. Siin toimuvad aastast aastasse Ateena teatrifestivalid, kuhu on päris raske pileteid hankida. Hiljutisel festivalil vaatasin ära Euripidese tragöödia „Palujannad“, mis on loodud umbkaudu 424.–420. aastal enne meie ajaarvamist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pole enam koturne, mis lasksid näitlejaid paista pikemate ja tähtsamatena, pole enam maske, mis paneksid üheselt paika rolli iseloomu, aga sisuliselt ei ole midagi muutunud: kogu näitemäng koosneb sõnadest, luuleridadest, mida esinejad esitavad üksteisele ja publikule.

Lugu algab õnnetust Oidipusest, kes saatuse tahtel abiellus omaenda emaga ja tappis oma isa. Hädad saadavad ka tema lapsi: pojad Eteokles ja Polyneikes võitlevad Teeba kuningatrooni pärast ja langevad mõlemad, kokkupõrkes hukkuvad veel paljud vendade sõjakaaslased. Ent tragöödia sisu ei peitu sugugi võitluses võimu pärast, sugugi mitte kahevõitlustes, vaid emade mures ja hädas, kes paluvad anda endale võimalus sängitada lahingus langenud pojad mulda. Naised mustas rüüs, kes itkevad ja kisendavad valgusest ülekülvatud laval, tähise taeva all, mis kõrge mustava kuplina kõrgub amfiteatri kohal, annavad suurepäraselt edasi igavest, otsatut, lakkamata rusuvat muret, mis rapib kogu inimkonda seni, kuni ei loobuta sõdadest, terrorismist, mõrvadest – sest vastasel juhul ootab ees hukatus ja häving.

25.10.2019 28.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto