Sisukord
Videod
Tänane leht
29.10.2020
Neljarealisi maanteid ja Rail Balticut välisabita korraga valmis ei ehita (20) Eesti Peeter Raudsepp: EASi tükeldamist ei tule (3) Rapla hooldekeskuse 32 asukal tuvastati koroonaviirus ERRi uus maja on füüsikaseaduste, mitte ideoloogia küsimus (5) Eesti lühiuudised Poola abordiseaduse vastased kogunesid Vabaduse väljakule Raskelt haige Allan Kiil pääses kohtupidamisest (2) Aasta koolitaja on hooliv innustaja Krister Kivi USAs ⟩ Viis päeva valimisteni: külmavärinad ja süljepiisad Las Vegases (1) Majandus Ärikinnisvara haldamises revolutsioon juba käib Majanduse lühiuudised Keskpank hoiab padruneid detsembriks Välismaa Poolakad jätkavad võitlust abordiseaduse karmistamise vastu (1) KOHALIK VAADE ⟩ Sloveenia kihutab koroonakiirteel Bergamo saatuse poole (1) Euroopa valmistub elule taas pidurit tõmbama (1) Arvamus Peep Lillemägi: Reformierakond viis aastat hiljem (1) Tiit Riismaa: Donald Trumpi fenomen Siret Kotka, Indrek Saar, Anti Poolamets, Taavi Rõivas, Kaido Höövelson, Üllar Saaremäe: toetame Arvo Pärdi muusikamaja (1) Andres Põder: armastab, ei armasta, vihkab… Nikolai Degtjarenko: olen uhke oma kuuluvuse üle (5) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Edward Lucas: ülikoolid on akadeemilise vabaduse vahetanud Hiina raha vastu (3) Kultuur Meditsiin on ainult masohhistidele? Eesti näitlejaga verine ja lumine vene muinasjutt (2) Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpallurid Rumeenia infosulus: võistlusformaat ja ajakava pole endiselt selged Pommservi puhul unusta õpitu ning lihtsalt reageeri Soome laskesuusakoondise eestlased ei tea, kas neid neeti maapõhja või kiideti taevani Kohtunikud peegeldavad jalgpallurite taset Maa Elu Eestlaste vanad traktorid künnavad põldu Aafrikas Saja-aastasele taimekasvatus­instituudile panid õla alla edumeelsed põllumehed Tootmishoone kütmisel tuleb arvestada energiasäästu Maale kolinud noor pere valis taas linnaelu: linnas on vähem sebimist Arutlus: maale kolimine tuleb hästi läbi mõelda Katus kestab kauem, kui seda korralikult hooldada Eesti paikneb tuulte ristteedel – mida see kaasa toob? Käes on aeg korjata ravivaid juurikaid Lehtede riisumata jätmine võib aeda ohustada Ebaküdooniast valmivad pikantsed hoidised Kärbes rikkus veinitalu astelpajusaagi Tartu Suur auto lõhkus uue kõrguspiirde ja tekitas suure ummiku Hannes Astok: koondume kultuurikeskuse stardijoonele (2) Stepan Karja: sügisene kella nihutamine on hea, kevadine veel parem (1) Kiri: tulge ometi mõistusele! (2) Tartu lühiuudised Rahvusvahelise haardega Leedu autovargad said karistuse Tartus Nordecon kavandab Aruküla teele üle kahekümne kortermaja Psühhoteek kolis keldrist Barlova peale korterisse Ekseldes tunnetuse avastamata rajal Fotograafist sirgus graafik Tartu kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Homses Arteris: meest otsivad naised, Barcelona mäsu ja kohtumine Toomperedega

1 min lugemist

Selle nädala Arter hulgub ja hullab põnevates andmebaasides, kiikab maailma kõige kiirema maismaasõiduki masinavärki ning sammub koos protestijatega Barcelona tänavatel.

Nagu paljud väljaanded kogu maailmas, proovime meiegi mõista, miks haritud ja söakal noorel naisel on tänapäeval üha raskem leida väärilist meest.

Arteri kaanenägudeks on Hendrik Toompere ja Hendrik Toompere juunior. Eesti Draamateatris esietendub sel laupäeval Lee Halli näitemäng «Võrk», mis põhineb samanimelisel legendaarsel filmil ning lahkab kriitiliselt aega, mil uudistest sai meelelahutus. Peaosatäitjast isa ja lavastajast poeg räägivad avameelses intervjuus, miks on see lugu oluline tänases Eestis. Milline on inimese mõõde tänapäeva meediamaailmas?

Narva linn andis hundipassi mehele, kes paarikümne aastaga on meisterdanud maketi Narvast, nagu see nägi välja enne sõja ajal puruks pommitamist. Arter käis kohal ja uuris, mis saab meistri elutööst edasi.

Üks uljas ja hulljulge naine pöörab ooperimaailma pea peale! Arter teeb teid tuttavaks Triin Lellepiga, kes lööb maailmas laineid show-sopranina. Kõrge kunsti maailmas ei piisa enam ainuüksi koolitatud häälest, vaja on ka võimsat karismat ja kehtivad samad reeglid mis rokkstaaridele.

Mis satub Moskvas söögikaardile siis, kui näpus pole toidukriitikute kuhu-kindlasti-minna nimekirja ning kui põigata juhuslikult teele jäänud kohvikutesse ja restoranidesse?

Kõigest sellest ja paljust muust saate lugeda selle nädala Arterist.

Seotud lood
28.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto