Sisukord
AK
Tänane leht
26.10.2019
Eesti Järviku nõunik listeeriast: polnud ametlikku dokumenti (12) Rahandusminister Martin Helme jagas lava Kremli suuvoodrite ja teiste värvikate radikaalidega (89) NATO miinitõrjujad Eestis: üks miin vales kohas ajaks terve maailma nafta hinna lakke Majandus Poola pöörab pensionireformi tagasi: sambad tuuakse tagasi (15) Nokia must neljapäev Välismaa Postimees Brüsselis: liitlased jätkavad pahameelest hoolimata Türgi kaitsmist Tuul ähvardab California maastikupõlengud veel laastavamaks muuta (2) Armastus türgipärase roa vastu lõhestab Saksamaad (3) Arvamus Kuidas Kingo peaaegu ametisse jäi (23) Harukordne keiser Hullu võmmi seiklused Aeg murdus (15) Patrik Hytönen: ühe okka arvamus (2) Juhtkiri: Eesti ei pea Poolat tegema (65) Sport PM Kataloonias. Probleem, mis võttis Tänakult Sardiinias võidu, röövis Ogier’lt tiitlilootuse Visioon klapib. Aga kas eesmärgid on teostatavad? (1) Merendus Pärnu jahisadama ruumikitsikust leevendaks lahtikäiv sild (1) Teadus Eestlanna kosmiline tähelend AK Tallinn 800: Pariisist Tallinna EKI keelekool: surnuaed meie suus (3) Jelena Skulskaja: ohtrasõnaline vaikus ja sõna saladus (2) Kõik müügiks! Kas kunsti kaubaks muutumine alavääristab üllaid loojaid? (1) Eesti tummfilm hiilgas Itaalias AJA AUK. Superfly Nädala plaat: Uus plaat, kuid mitte see, mida fännid ootasid Mesikäpa meesteleht Arter Isa ja poeg Toompere: Meil kehtib vaikiv kokkulepe, et solvuda ei tohi (1) Tähelepanu, valmis olla, start: algas võidujooks kõrgharitud meestele! (29) Ka surnud kass õpetab maailma mõistma (1) Olematu linna meister lendab tänavale. Tükid taga! (3) VIDEO. Habras eestlanna teeb maailmas ooperirevolutsiooni Maasikavaht merel Eestlanna kosmiline tähelend Moskvasse! Sööma. Põgusaid tähelepanekuid pikalt nädalalõpult Meeleavaldused Kataloonias. Kuidas need Barcelonas tegelikult välja nägid? (1) Kõige kiirem sõiduk maa peal. Testid kiirusrekordi löömiseks käivad! (3) Ärata endas diginohik! Tuhla digikogudes! 5 kõige tähtsamat trendi sügismoes Meelelahutus Koomiks Sudoku

AJA AUK. Superfly

2 min lugemist
Curtis Mayfield "Superfly" FOTO: Albumikujundus

Popkultuuris on üldiselt olnud nii, et kui otsitakse cool’i, vaadatakse afroameerika kultuuri poole. Üheks selliseks afro­ameerika cool’i korpuseks on kindlasti ka 70ndate blaxploitation-filmid – kõik need afrosoengud, vuntsid, riided, autod, maneerid, dialoogid jne. Ning muidugi muusika, see paratamatult oluline blaxploitation-element.

Üks kuulsamaid ja paremaid neist filmidest oli režissöör Gordon Parks jr lavastatud „Superfly“ (1972).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Filmi tähelepanuväärne koostisosa oli Curtis Mayfieldi soundtrack sellele, mida peetakse ühtlasi üheks 70ndate olulisimaks plaadiks, nagu seda peetakse ka Mayfieldi enda loominguliseks tipuks. Sel nädalal 1972 tõusis see soundtack neljaks nädalaks USA plaadimüügitabeli tippu. Tuntuimad lood sellelt, nagu nimilugu ja „Freddie’s Dead“, müüsid singlitenagi üle miljoni.

60ndad ja eriti selle teine pool oli teadupärast turbulentne ja revolutsiooniline aeg, kus tegutsesid mitmesugused vabastusliikumised ja võideldi välja õigusi neile, kel neid varem kas polnud või nii väga polnud. Vabastamistele on sageli iseloomulik, et tekib subjekt, ja subjekti tekkele peaks omakorda olema iseloomulik, et teda hakatakse mingitpidi kuulda võtma. Üks sellise subjektitekke järelmeid oli ka, et afroameeriklased said oma filmikunsti.

25.10.2019 28.10.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto