L, 25.03.2023

PM Kataloonias. Probleem, mis võttis Tänakult Sardiinias võidu, röövis Ogier’lt tiitlilootuse

Karl-Joosep Küngas, Salou
PM Kataloonias. Probleem, mis võttis Tänakult Sardiinias võidu, röövis Ogier’lt tiitlilootuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier pärast meeletut pingutust reede hommikul.
Sebastien Ogier pärast meeletut pingutust reede hommikul. Foto: PAU BARRENA/AFP

Tänavune Kataloonia ralli algas kohe väga dramaatiliselt. Kui esimese seitsmekilomeetrise kiiruskatse võitis valitsev maailmameister Sébastien Ogier, kes asus hooaja eelviimast rallit juhtima, jäi see talle avapäeval ka ainsaks rõõmustamishetkeks.

Kohe järgmine 18 km pikkune kiiruskatse pakkus Ogier’le veelgi võimalust edu kasvatada. Pärast starti tundis Citroëni esisõitja, et autoga on midagi juhtunud. Ogier’ masinast kadus roolivõim, mis tegi edasisõitmise ülimaks katsumuseks. «Nende ralliautodega on ilma roolivõimuta peaaegu võimatu sõita. Sa ei tea kunagi, kas suudad üldse teel püsida,» rääkis Ogier.

Alustuseks 18 km kõval ja kiirel kruusateel, kus Ogier näitas taset ning allajäämine konkurentidele olukorda arvestades väga suur polnudki. Katse kiireim olnud Thierry Neuville edestas Ogier’d 44,6 sekundiga, mis teeb kaotuseks veidi vähem kui kaks ja pool sekundit kilomeetri kohta. «Roolivõim lihtsalt kadus kohe pärast esimest kiirendust ära. Loodetavasti saab midagi järgmise kiiruskatse eel korda teha,» lausus Ogier. Nii jäigi prantslane teepervele seisma ning koos kaardilugeja Julien Ingrassiaga asuti kibekiirelt tööle. Enam kui 10 minutit möllati auto esiosa kallal, püüdes telefoni kaudu inseneride juhtnööre järgides probleemile jälile jõuda, kuid tulutult.

Märksõnad
Tagasi üles