Sisukord
Arvamus
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (2) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (1) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Koroona koduõuel Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Harukordne keiser

1 min lugemist
Keiser Naruhito FOTO: Dutch Press Photo/cover Images/scanpix FOTO: Dutch Press Photo/Cover Images/Scanpix

Kui Jaapani keiser viimati vahetus, kuulus Eesti Nõukogude Liitu ning Berliini müür seisis veel täies hiilguses. Sel nädalal aga algas uus Reiwa ajastu, kui oma isa Akihito vahetas Jaapani troonil välja 59-aastane Naruhito.

Kohalikele on see mitmes mõttes harukordne sündmus. Esiteks pole keiser juba sajandeid ise tagasi astunud, nagu tegi seda kevadel 85-aastane Akihito. Teiseks, tseremoonia toimus alles teist korda Tokyos, sest enne Akihitot astusid kõik keisrid ametlikult troonile vanas pealinnas Kyōtos, mis on keisrivõimu kehastus. Aga eriline oli sündmus ka Eestile, sest mitte kunagi varem pole meie riigipea Jaapani keisri troonimisel osalenud, kuid seekord kutsuti kõigest 2000 külalise sekka ka president Kersti Kaljulaid. Tõsi, tegelikult asus Naruhito ametisse juba maist ning Tokyo keisripalees läbi viidud rituaal on vaid üks mitmest šintoismi kombetalitusest.

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto