K, 6.12.2023

Briti tankid murravad logistilise virvarri kiuste Eestisse (6)

Georgi Beltadze
, reporter
Copy
Üleeile jõudis Tapale esimene osa kuninganna husaaride rasketehnikast, nende hulgas 18 tanki Challenger. Järgnevate nädalate jooksul jõuab Eestisse kokku 200 ühikut tehnikat ja 800 Ühendkuningriigi sõdurit.
Üleeile jõudis Tapale esimene osa kuninganna husaaride rasketehnikast, nende hulgas 18 tanki Challenger. Järgnevate nädalate jooksul jõuab Eestisse kokku 200 ühikut tehnikat ja 800 Ühendkuningriigi sõdurit. Foto: Vladislav Musakko

Britid vahetavad üksuse Tapal välja ja eestlased lihvivad vastuvõtuoskust.

Tapa sõjaväelinnak, esmaspäeva hiline hommikupoolik. Siledaks aetud lõuaga noor inglane pistab pea tankist välja. Masina torn on ümber keeratud, nii et pearelv on suunatud taha. Ees on ohutuskiivri ja kollase vestiga kaasvõitleja, kes viipab, et nüüd on ohutu raudteeveeremilt alla tulla. Nooruk annab gaasi ja 60 tonni kaaluv raudkolakas köhib selle peale musta tossu välja. Eemal mahajäetud hoone seinal seisab tänini nõukogude ajast pärit venekeelne kiri «​sovetskaja armija» (eesti k «nõukogude armee»).

Roomikud hakkavad tanki kere raskuse all vaikselt naksudes liikuma. Sealsamas perroonil jälgib kogu tegevust kõrvalt kaitseminister Jüri Luik. Ühel hetkel osutab ta käega tanki poole. Kaks Briti relvajõudude esindajat, kes tema kõrval seisavad, jagavad selgitusi.

Kommentaarid (6)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles