Sisukord
Eesti
Postimees
31.10.2019
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Valitsuse soovid teevad rahvaloenduse miljonite võrra kallimaks

3 min lugemist
Statistikaamet arvas, et rahvaloenduse saab suurelt jaolt ära teha registrite järgi ja sadade tuhandete inimeste uksele koputama – nagu teeb seda rahvaloendaja Ivan Lavrentjev sellel 10 aasta vanusel fotol –  seekord ei pea. Valitsus arvab aga teisiti.  FOTO: Mihkel Maripuu

Statistikaamet on valmistunud selleks, et 2021. aasta rahvaloenduse andmed saadaks riiklikest andmekogudest. Poliitikud tahaksid aga küsida inimestelt lisaküsimusi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui eelmisel, 2011. aasta rahva- ja eluruumide loendusel kasutati registreid peamiselt abivahendina loenduse ettevalmistamisel, siis 2021. aasta loendus on plaanitud tehagi vaid registriandmete põhjal. Selle otsuse võttis statistikaamet vastu 2009. aastal ning registrite arendamisele on kulutatud miljoneid.

Ent kõike registritest siiski kätte ei saa. Nii soovitavad poliitikud, samuti keeleteadlased ja Tervise Arengu Instituut küsida inimestelt otse näiteks nende keelte- ja murdeoskuse ning tervena elatud aastate kohta. Rahvastikuminister Riina Solmani (Isamaa, pildil) sõnul takistab andmete puudumine rahvastikupoliitika kujundamist.

30.10.2019 01.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto