Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
01.11.2019
Eesti Jaaganti poliitikaradar. Sügise suured küpsed dokumendid (10) Kõlvart läks esimese eelarvega kindla peale välja (1) Valetanud Mary Kross pääseb kohtupidamisest (8) Ebaseaduslik ravimivõrgustik õngitseb eestlasi võltsidentiteetide abil (1) Majandus Eesti Energia üle nelja aasta kahjumis (6) Pensionireformi kiiluvees läheb remonti ka III sammas (1) Välismaa KOHALIK VAADE. Euroopa idaserval kestab Putini ja Orbáni romantiline vennastumine (9) USA asekaitseministri sõnul ei unustata Hiina kõrval Vene ohtu Gaasipliidist alanud rongipõlengus hukkus Pakistanis üle 70 inimese Arvamus Juhtkiri: varastatud näod Bretty Sarapuu: vastik homopropaganda Heiki Lill: töötame surmani ja siis veel natuke? (8) Jürgen Ligi: Ratase aina ülehomne meeleparandus (22) Els Heinsalu: pantvangi võttev mugavus (5) Meie Eesti Aleksei Lotman: ajapomm Läänemeres (12) Vene keskkonnakaitsja: Nord Stream 2 torujuhtme rajamist saab veel peatada (7) Kultuur Oleg Pissarenko: Armastus on elu vundament (1) Skandaal: draamateatris manipuleeritakse Tulevikust tuli tapjarobot. Jälle Sport Miks vahetas Tänak meeskonda? (8) «Eelista eestimaist» Flora moodi. Uues kuues Tartu Tartus toimuva LGBT-arutelu vastane lubas noortekeskuse põlema panna (73) Murdunud puu purustas Luke mõisa uue käsitöökoja katuse Uus põllumajandusmess astub maamessi kandadele Jaan Tõnisson päästis Krista Aru riigikogus paratamatult ligi hiilivast laiskusest ja lodevusest Südamearst Kai Saks: eestlane heidab hinge, keha jääb siia (2) Kolmkümmend aastat tatamil Maljarka tantsijad said rolli Puškini «Mustlastes» Iseloomad näitab iseloomu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaan Tõnisson päästis Krista Aru riigikogus paratamatult ligi hiilivast laiskusest ja lodevusest

8 min lugemist
Riigikogus peetud kõnesid vürtsitas Krista Aru alati Jaan Tõnissoni tsitaatidega, nii et parlamendi eelmisest koosseisust teadsid lõpuks peaagu kõik Tõnissoni. «Nii et Tõnisson tuli riigikokku tagasi – ka Ossinovski ja keegi reformikatest ja Isamaast hakkasid viimaks teda tsiteerima,» muheles Aru Tartus Gildi tänaval asuva Mati Karmini ja Tiit Trummali loodud Jaan Tõnissoni monumendi juures. FOTO: Sille Annuk

Neil päevil on trüki­pressi alt välja tulemas kaheköiteline raamat Eesti ajaloo ühest silmapaistvaimast riigimehest, ajakirjanikust ning samas inimesena väga vastuolulisest Jaan Tõnissonist. Monograafia autor on endine Eesti Rahva Muuseumi direktor ja eelmise riigikogu liige Krista Aru, kes suvel valiti Tartu ülikooli raamatukogu direktoriks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Kaua tehtud on see raamat küll, aga kindlasti mitte kaunikene,» on Krista Aru suurteosest kõneldes enesekriitiline. «Kui punkti panin, sain aru, et alles nüüd oleks olnud aeg hakata kirjutama. 2012. aastal, kui materjali kogumist ja läbitöötamist alustasin, polnud ma selleks tegelikult valmis.»

Jaan Tõnisson puges Krista Aru hinge ülikoolipäevil Juhan Peegli käe all Eesti ajakirjanduse ajalooga tutvudes. «Üritasin teha temast ka diplomitööd, kuid see oli rumal ja lapsik mõte, sest tollases ajas polnud see võimalik. Ka magistritööd tahtsin Tõnissonist kirjutada, kuid seegi ei õnnestunud,» rääkis Aru.

31.10.2019 02.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto