Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti Energia üle nelja aasta kahjumis

5 min lugemist
Eesti Energia kehv kvartal FOTO: Pm

Eesti Energia kukkus kolmandas kvartalis üle nelja aasta kahjumisse. Riigifirma käive kasvas aastaga kolm protsenti, 206 miljoni euroni, puhaskahjumiks kujunes 9,5 miljonit eurot. Tulemustele avaldasid jätkuvalt mõju karmistunud kliimapoliitika tõttu kallinenud CO2 kvoodi hind, Auvere elektrijaama poole aasta pikkuseks venivad hooldustööd ning koondamisega seotud ühekordsed kulud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui möödunud aasta kolmandas kvartalis tootis Eesti Energia ligi 2,2 teravatt-tundi elektrienergiat, siis tänavu vähenes see 56 protsendi võrra, alla ühe gigavatt-tunni. Tootmismahu kahanemise tingis peamiselt kõrgem CO2-heitmeühiku kvoodi hind, mis suurenes aastaga 43 protsendi võrra, 26,9 euroni tonni kohta.

Eesti Energia juht Hando Sutter möönis, et põlevkivielektri omahinnast moodustavad enam kui 70 protsenti maksud. Kuna efektiivseim, Auvere elektrijaam on teise kvartali keskpaigast mitmesuguste rikete tõttu seisnud, on seni energiasõltumatust nautinud Eestist saanud netoimportija.

31.10.2019 02.11.2019
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto