Sisukord
Arter
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (13) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (8) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lihavastased on asunud pealetungile. Põhjendamatule pealetungile

6 min lugemist
Loomakaitsjad demonstreerivad Kanada pealinnas Ottawas grillifestivalil oma ihu peal, mis moodi käib loomaliha tükeldamine. Ikka paljaks tuleb võtta, sest see tõmbab tähelepanu! FOTO: Chris Wattie

Seoses hirmujuttudega, et maailm veereb kliimakatastroofi poole, on leitud selles uued süüdlased: kõik need, kes armastavad liha süüa. Ehk igast sajast eestlasest 98. Olgu kohe öeldud, et lihavastaste süüdistused on tugevasti liialdatud, enamasti isegi alusetud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tegijate arvates võis see olla üllas, kuid tegelikult oli kuritegelik tegu.

Umbes aasta tagasi avastasid mõned poodlejad ühes Eesti tuntud kauplusteketti kuuluvas poes – millises nimelt, on kiivalt hoitud saladus vältimaks ebameeldivat tähelepanu –, et plastnõus lihatoodetel, mis käivad värvilise pappkarbi sisse, on karbi all kile peale kleebitud üks silt. Need, kes seda näinud, kinnitavad, et sildid olid rõvedad. Nende eesmärk oli selgelt ühene: tekitada liha söömise vastu vastikust.

Kuritegelik on siin teise kauba rikkumine.

Aga need, kes on võtnud oma ilmavaatest või põhimõtteist lähtudes nõuks millegi vastu võidelda, flirdivadki pahatihi seaduse piiridega. Sest nii saab jätta oma tegevusest valusama märgi.

Too kleepsujuhtum, olgugi marginaalne, on esimesi tõendeid sellest, et mujal maailmas hoogu koguv lihavastasus on ajanud oma siirded ka Eestisse. Hoogu on sellele kampaaniale andnud hüsteeriliseks muutunud väited ähvardavast globaalsest kliimakatastroofist.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto