Sisukord
AK
Postimees
02.11.2019
Eesti Ministrikandidaat Kaimar Karu: reisimisega probleemi pole (31) Puudega inimeste ühing: advokaadibürood usutakse, inimest mitte (2) Majandus Investor Mari pelgab pensioni (2) KOMMENTAAR: Pensionireformi võitjad ja kaotajad (8) Välismaa Postimees Londoni meeleavaldusel: «Mida me tahame? Brexitit! Millal me seda tahame? Kohe!» (1) Guajaana narkomuuladel pole midagi kaotada Arvamus Juhtkiri: lõtke pingutavad juristid Maailma parimad tohivad valida Kui teed, siis tunnista (24) Reetmist ei saa andestada (19) Neljajalgne rahvuskangelane Sport Miller-Uibo: higi ja pisarad käivad 400 meetriga kaasas Gunnar Männiku kolumn: kas Eesti spordimeditsiin on kreenis? Hamiltoni meistritiitlit saab nurjata vaid tohutu ebaõnn Hyundai taktikaline vangerdus: miks Breen, mitte Mikkelsen? Noorem põlvkond vanemale veel vastu ei saanud Kliima REPORTAAŽ: Protestijad ja tegutsejad – koolinoored tajuvad kliimavastutust teravalt (2) Merendus Saaremaal vette lastud patrullkaater asub tööle Vahemerel AK „Disco Elysiumi“ peakunstnik: 21. sajandit defineerib kommunism (5) Ülikoolis eri värvi sokkidega Tallinn 800: keskaegse muusika tummad tunnistajad maapõuest EKI keelekool: tehke üks teene! (6) Miks Londonis ja Tallinnas ei peaks lillepeenar olema ühesugune? Veri, okse ja s... ehk mägikaru metsik päevik (1) Aja auk. Mees kuldajast Nädala plaat. Unustage polkamasinad ja tangoturgutajad ehk Akordioni rehabiliteerimine Mesikäpp. Soroslased ja uus maailmakord Mesikäpa loomamood Neeme Raua intervjuu Vene sotsioloog Deniss Volkoviga: „Krimmi-efekt“ on Venemaa poliitikas nüüdseks täielikult kadunud Arter Lihavastased on asunud pealetungile. Põhjendamatule pealetungile (43) Palun päris toitu! (1) «Seisad seltskonna ees põhimõtteliselt alasti: palun, selline olen mina!» Kas uus masu on ukse ees? (24) Näitus Suurgildi hoones: armastuskirjad Georg Otsale Toit värvub mustaks. Tallinnas tuleb musta toidu festival Hispaanias pullimune jahtimas Sõiduproov. Kolm kogenud autosportlast proovivad hübriid-, sport- ja elektriautot (1) Eesti arvuti 60 (1) Pöörane pesumood: BDSM, metsikud naised ja 88 eri suuruses rinnahoidjad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Mees kuldajast

2 min lugemist
Nick Tosches FOTO: AFP/SCANPIX

Viimasel ajal on „Aja auk“ väga nekroloogikeskseks muutunud, nii ka seekord, sest ma sain alles tagantjärele teada, et 20. oktoobril lahkus meie hulgast Nick Tosches. Enamik lugejaid ilmselt ei tea, kes on Nick Tosches, aga ma usun, et on siiski põhjust teada. Nick Toschese kohta võib öelda „muusikakriitikutest taas kord üks legendaarsemaid“.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ta hakkas plaadiarvustusi kirjutama 60ndate lõpus ja kuna muusika oli tol ajal veel suhteliselt uus ning rokikriitika meedium praktiliselt leiutamata ja reguleerimata, kirjutasid paremad autorid nii, nagu torust tuli. Ikka nii, nagu kõlasid punk rock ja free jazz. Ikka nii, et kirjutaja oli selle kõige juures tähtsam kui kirjutatu. Ikka nii, et pigem tuli kirjutada aia august (mitte küll aja august, sest sel ajal aega ei eksisteerinud) kui aiast. Nick Tosches oli üks neist.

Teda ning veel legendaarsemat Lester Bangsi ja natuke vähem legendaarset Richard Meltzerit kutsuti ka mürapoisteks, ja ikka sellepärast, et nende tekstides oli palju müra. Nagu ka muusikas, millest nad kirjutasid, oli palju müra. See oli noorte inimeste ja noorte meediumite müra. Väidetavalt kirjutas Tosches Black Sabbathi albumist „Paranoid“ nii, et ta plaati ei kuulanud. Hiljem hakati tema kohta ütlema: aa, see on Nick Tosches, tema kirjutab plaatidest nii, et ei võta neid isegi ümbrisest lahti.

01.11.2019 04.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto