Sisukord
Majandus
Tänane leht
02.11.2019
Eesti Ministrikandidaat Kaimar Karu: reisimisega probleemi pole (31) Puudega inimeste ühing: advokaadibürood usutakse, inimest mitte (2) Majandus Investor Mari pelgab pensioni (2) KOMMENTAAR: Pensionireformi võitjad ja kaotajad (8) Välismaa Postimees Londoni meeleavaldusel: «Mida me tahame? Brexitit! Millal me seda tahame? Kohe!» (1) Guajaana narkomuuladel pole midagi kaotada Arvamus Juhtkiri: lõtke pingutavad juristid Maailma parimad tohivad valida Kui teed, siis tunnista (24) Reetmist ei saa andestada (19) Neljajalgne rahvuskangelane Sport Miller-Uibo: higi ja pisarad käivad 400 meetriga kaasas Gunnar Männiku kolumn: kas Eesti spordimeditsiin on kreenis? Hamiltoni meistritiitlit saab nurjata vaid tohutu ebaõnn Hyundai taktikaline vangerdus: miks Breen, mitte Mikkelsen? Noorem põlvkond vanemale veel vastu ei saanud Kliima REPORTAAŽ: Protestijad ja tegutsejad – koolinoored tajuvad kliimavastutust teravalt (2) Merendus Saaremaal vette lastud patrullkaater asub tööle Vahemerel AK „Disco Elysiumi“ peakunstnik: 21. sajandit defineerib kommunism (5) Ülikoolis eri värvi sokkidega Tallinn 800: keskaegse muusika tummad tunnistajad maapõuest EKI keelekool: tehke üks teene! (6) Miks Londonis ja Tallinnas ei peaks lillepeenar olema ühesugune? Veri, okse ja s... ehk mägikaru metsik päevik (1) Aja auk. Mees kuldajast Nädala plaat. Unustage polkamasinad ja tangoturgutajad ehk Akordioni rehabiliteerimine Mesikäpp. Soroslased ja uus maailmakord Mesikäpa loomamood Neeme Raua intervjuu Vene sotsioloog Deniss Volkoviga: „Krimmi-efekt“ on Venemaa poliitikas nüüdseks täielikult kadunud Arter Lihavastased on asunud pealetungile. Põhjendamatule pealetungile (43) Palun päris toitu! (1) «Seisad seltskonna ees põhimõtteliselt alasti: palun, selline olen mina!» Kas uus masu on ukse ees? (24) Näitus Suurgildi hoones: armastuskirjad Georg Otsale Toit värvub mustaks. Tallinnas tuleb musta toidu festival Hispaanias pullimune jahtimas Sõiduproov. Kolm kogenud autosportlast proovivad hübriid-, sport- ja elektriautot (1) Eesti arvuti 60 (1) Pöörane pesumood: BDSM, metsikud naised ja 88 eri suuruses rinnahoidjad Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOMMENTAAR: Pensionireformi võitjad ja kaotajad

3 min lugemist
  • Väljamaksed muutuvad paindlikumaks.
  • Kogenud investorite võimalused suurenevad.
  • Ise pensionivara kasvatajate riskid suurenevad.
  • Pensioni investeerimiskonto on sisuliselt inimese enda juhitav pensionifond.
New Yogi börs. FOTO: SPENCER PLATT/AFP

Pensioniseaduse muudatuste jõustudes on kõige suuremad võitjad pensioniealised, kelle jaoks muutuvad pensionivara väljavõtmise võimalused paindlikumaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõigepealt tuleb toonitada, et minu arvates ei muutu plaanitava pensionireformiga (ma pole päris kindel, kas kooskõlastusringile saadetud seadusemuudatusi võib ka reformiks nimetada või on need lihtsalt seadusemuudatused) teine sammas vabatahtlikuks. Kuna vaikimisi liituvad tööturule sisenejad teise sambaga kohustuslikult ja lahkumiseks tuleb teha avaldus, oleks õigem nimetada seda kui mitte päris kohustuslikuks, siis vähemalt poolkohustuslikuks. Vabatahtlik on ikkagi kolmas sammas, millega liitumiseks tuleb olla aktiivne.

Sellel nädalal kooskõlastusringile läinud seaduseelnõust võib järeldada, et suurimad võitjad on seaduse jõustudes pensioniikka jõudnud inimesed ja need, kellel jääb sinna jõudmiseni kuni viis aastat.

01.11.2019 04.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto