Sisukord
Eesti
Postimees
02.11.2019
Eesti Ministrikandidaat Kaimar Karu: reisimisega probleemi pole (31) Puudega inimeste ühing: advokaadibürood usutakse, inimest mitte (2) Majandus Investor Mari pelgab pensioni (2) KOMMENTAAR: Pensionireformi võitjad ja kaotajad (8) Välismaa Postimees Londoni meeleavaldusel: «Mida me tahame? Brexitit! Millal me seda tahame? Kohe!» (1) Guajaana narkomuuladel pole midagi kaotada Arvamus Juhtkiri: lõtke pingutavad juristid Maailma parimad tohivad valida Kui teed, siis tunnista (24) Reetmist ei saa andestada (19) Neljajalgne rahvuskangelane Sport Miller-Uibo: higi ja pisarad käivad 400 meetriga kaasas Gunnar Männiku kolumn: kas Eesti spordimeditsiin on kreenis? Hamiltoni meistritiitlit saab nurjata vaid tohutu ebaõnn Hyundai taktikaline vangerdus: miks Breen, mitte Mikkelsen? Noorem põlvkond vanemale veel vastu ei saanud Kliima REPORTAAŽ: Protestijad ja tegutsejad – koolinoored tajuvad kliimavastutust teravalt (2) Merendus Saaremaal vette lastud patrullkaater asub tööle Vahemerel AK „Disco Elysiumi“ peakunstnik: 21. sajandit defineerib kommunism (5) Ülikoolis eri värvi sokkidega Tallinn 800: keskaegse muusika tummad tunnistajad maapõuest EKI keelekool: tehke üks teene! (6) Miks Londonis ja Tallinnas ei peaks lillepeenar olema ühesugune? Veri, okse ja s... ehk mägikaru metsik päevik (1) Aja auk. Mees kuldajast Nädala plaat. Unustage polkamasinad ja tangoturgutajad ehk Akordioni rehabiliteerimine Mesikäpp. Soroslased ja uus maailmakord Mesikäpa loomamood Neeme Raua intervjuu Vene sotsioloog Deniss Volkoviga: „Krimmi-efekt“ on Venemaa poliitikas nüüdseks täielikult kadunud Arter Lihavastased on asunud pealetungile. Põhjendamatule pealetungile (43) Palun päris toitu! (1) «Seisad seltskonna ees põhimõtteliselt alasti: palun, selline olen mina!» Kas uus masu on ukse ees? (24) Näitus Suurgildi hoones: armastuskirjad Georg Otsale Toit värvub mustaks. Tallinnas tuleb musta toidu festival Hispaanias pullimune jahtimas Sõiduproov. Kolm kogenud autosportlast proovivad hübriid-, sport- ja elektriautot (1) Eesti arvuti 60 (1) Pöörane pesumood: BDSM, metsikud naised ja 88 eri suuruses rinnahoidjad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puudega inimeste ühing: advokaadibürood usutakse, inimest mitte

5 min lugemist
Vandeadvokaat Kalle-Kaspar Sepperi sõnul aitab ühe juhtumi lahendamine lahendada sama probleemi paljude inimeste jaoks.  FOTO: Remo Tõnismäe

Puudega inimeste probleemid lahenevad kiiremini, kui nende ametkondadele saadetud paberitel on advokaadibüroo tempel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Puue tähendab, et palju tuleb suhelda töötukassa, sotsiaalkindlustusameti või kohaliku omavalitsusega. Suhelda tuleb, kui vajatakse igapäevatoiminguteks teenust või abivahendit. Ja kui selleks tuleb jälle tõestada, et puue pole kuhugi kadunud.

Sageli ei lähe kõik nii, nagu erivajadustega inimene soovib. Ta jääb ilma kas teenusest, ei saa kätte vajalikku abivahendit või «kaotatakse» tema puue, sellega ka rahaline toetus. Siis saab esitada ametist tulnud otsusele vaide. Harvadel juhtudel jätkub vaidlus kohtuski.

Puudega inimeste kogemusnõustaja Meelika Siilsalu näeb, et kui advokaadibüroo kaebab vaide edasi – laeb avalduse e-toimikusse –, siis hindab amet oma vastuse ümber juba enne kohut.

Ametit ärgitab Siilsalu sõnul otsust ümber hindama just tõik, et avalduse koostas advokaadibüroo. «Nimi maksab. See on minu jaoks naljakas ja kurb,» ütleb ta.

01.11.2019 04.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto