Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.11.2019
Eesti Ministrikandidaat Kaimar Karu: reisimisega probleemi pole (31) Puudega inimeste ühing: advokaadibürood usutakse, inimest mitte (2) Majandus Investor Mari pelgab pensioni (2) KOMMENTAAR: Pensionireformi võitjad ja kaotajad (8) Välismaa Postimees Londoni meeleavaldusel: «Mida me tahame? Brexitit! Millal me seda tahame? Kohe!» (1) Guajaana narkomuuladel pole midagi kaotada Arvamus Juhtkiri: lõtke pingutavad juristid Maailma parimad tohivad valida Kui teed, siis tunnista (24) Reetmist ei saa andestada (19) Neljajalgne rahvuskangelane Sport Miller-Uibo: higi ja pisarad käivad 400 meetriga kaasas Gunnar Männiku kolumn: kas Eesti spordimeditsiin on kreenis? Hamiltoni meistritiitlit saab nurjata vaid tohutu ebaõnn Hyundai taktikaline vangerdus: miks Breen, mitte Mikkelsen? Noorem põlvkond vanemale veel vastu ei saanud Kliima REPORTAAŽ: Protestijad ja tegutsejad – koolinoored tajuvad kliimavastutust teravalt (2) Merendus Saaremaal vette lastud patrullkaater asub tööle Vahemerel AK „Disco Elysiumi“ peakunstnik: 21. sajandit defineerib kommunism (5) Ülikoolis eri värvi sokkidega Tallinn 800: keskaegse muusika tummad tunnistajad maapõuest EKI keelekool: tehke üks teene! (6) Miks Londonis ja Tallinnas ei peaks lillepeenar olema ühesugune? Veri, okse ja s... ehk mägikaru metsik päevik (1) Aja auk. Mees kuldajast Nädala plaat. Unustage polkamasinad ja tangoturgutajad ehk Akordioni rehabiliteerimine Mesikäpp. Soroslased ja uus maailmakord Mesikäpa loomamood Neeme Raua intervjuu Vene sotsioloog Deniss Volkoviga: „Krimmi-efekt“ on Venemaa poliitikas nüüdseks täielikult kadunud Arter Lihavastased on asunud pealetungile. Põhjendamatule pealetungile (43) Palun päris toitu! (1) «Seisad seltskonna ees põhimõtteliselt alasti: palun, selline olen mina!» Kas uus masu on ukse ees? (24) Näitus Suurgildi hoones: armastuskirjad Georg Otsale Toit värvub mustaks. Tallinnas tuleb musta toidu festival Hispaanias pullimune jahtimas Sõiduproov. Kolm kogenud autosportlast proovivad hübriid-, sport- ja elektriautot (1) Eesti arvuti 60 (1) Pöörane pesumood: BDSM, metsikud naised ja 88 eri suuruses rinnahoidjad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ministrikandidaat Kaimar Karu: reisimisega probleemi pole

3 min lugemist
EKRE aseesimees Martin Helme (püsti) esitles eile ministrikandidaat Kaimar Karu.   FOTO: Mihkel Maripuu

Selle valitsuse kolmandaks väliskaubandus- ja IT-ministriks pürgiva IT-ettevõtja Kaimar Karu tõi poliitikasse EKRE aseesimees, rahandusminister Martin Helme. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aprillis ametisse saanud Jüri Ratase valitsuses astub peagi ametisse kolmas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister. Ministrikandidaadiks on viimased kuus aastat Londonis elanud ja töötanud IT-ettevõtja Kaimar Karu (39). Karu kutsus valitsusse EKRE aseesimees, rahandusminister Martin Helme. Karu pole veel otsustanud, kas liitub EKREga. Ühtegi erakonda ta varem kuulunud ei ole.

«Vahepeal ilmselt tasub olla õigel ajal õiges kohas,» vihjas Karu eelmisele laupäevale, kui EKREl oli Tartus volikogu. «Olin ka ise Tartus, saime kokku EKRE esindajatega, rääkisime tuumast ja selle kokkusaamise lõpus nad küsisid, kas ma oleks nõus kaaluma seda,» meenutas Karu. Ta oli Martin Helmega kokku puutunud juba suvel, mil Helme tegi talle ettepaneku olla rahandusministeeriumi esindaja Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) nõukogus.

Mida te arvate sellest, et kaks teie eelkäijat pole just kaua ametis püsinud? Kui suure surve see teile paneb?

(Naerab). Surve on. Kõigi pilgud on sellele ametile pööratud. Ettevõtted, IT-ettevõtjad, idufirmade juhid, ametnikud, kodanikud ootavad. No pressure, on ju! Ma ei oska väga hästi kommenteerida seda, mis toimus enne mind. Ma saan seda lubada, et omalt poolt teen kõikvõimaliku, et seda tööd võimalikult hästi teha. Ja selle käigus loodetavasti siiski ka veidi kauem vastu pidada.

01.11.2019 04.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto