Sisukord
Välismaa
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (7) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (6) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks (1) KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (22) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (7) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? (1) Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind (1) «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Endine välisminister Vašadze: Gruusia maksab meie vigade eest suurt lõivu

7 min lugemist
  • Grigol Vašadze süüdistab oligarh Bidzina Ivanišvilit riigi kaaperdamises.
  • Ometi usub ta, et Ivanišvili liit Gruusia Unistus järgmistel valimistel langeb.
  • Vašadze kogemus ministrina kinnitab, et rahvas tehtud vigu lõputult ei andesta.
  • Kui riigi areng uut hoogu ei saa, hakkavad grusiinid kodumaalt lahkuma.
Endisele Gruusia välisministrile Grigol Vašadzele valmistas suure üllatuse, et usutleja on temaga samast rahvusest. «Ahaa, teil on ju lausa gruusia nimi, ma näen,» lausus ta, vaadates mõtlikult visiitkaarti. FOTO: Mihkel Maripuu

Järgmisel aastal Gruusias toimuvad parlamendivalimised võivad põhjalikult muuta riigi käekäiku, leiab Postimehele antud usutluses eelmisel nädalal Eestis käinud Gruusia opositsioonipoliitik Grigol Vašadze, kes ennustab senise võimuliidu Gruusia Unistuse allakäiku.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Olite mullu Gruusias üks neist, kes osales presidendivalimistel.

Just.

Ja saite teise koha. Mis juhtus?

Teate vast ise paremini, mis juhtus. (Naerab.)

Seda’nd küll. (Muigan.) Aga küsin seda ennekõike Eesti lugejaid silmas pidades.

No mida ma oskan öelda. Me küll võitsime need valimised, aga nagu on hea nõukogudejärgne viis ja tava, see tulemus varastati meilt.

Ja seda kinnitasid muide vaatlejad Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonist (OSCE) ja teisteski rahvusvahelistest ühendustest. Ma ei ole kunagi lugenud sellist tõsist, kriitilist, nördima panevat raportit valimiste kohta kui nüüd hiljuti.

Ma ei tea, kas Gruusia Unistus kahetseb seda, aga see oli rumal tegu. Arvan, et nad peavad selle eest tulevikus kallist hinda maksma.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto