Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

«Üks kivi oli rusikasuurune!» ehk Mary Krossi juhtumi tegelik tõde

4 min lugemist
Mary Kross näitab, kus olid mehed, kes teda tema väitel ründasid.  FOTO: Kohtutoimik/martin Laine

Mary Kross sai korduvalt võimaluse tõtt rääkida. Käis suisa politseile Stroomi rannas isiklikult näitamas, kuidas teda rünnati. Joonistas paberile EKRE logo. Kuid Krossi autot polnud seal, kus väitis, et see tol saatuslikul päeval pidi olema. Tegelikult viibis Kross väidetava kivipildumise ajal sündmuskohast kilomeetreid eemal.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

28. november 2018. Valimised on ukse ees. Ajalehed pajatavad iduettevõtja Karoli Hindriksi häiriva sisuga postituse põhjal, kuidas EKRE logoga mehed Stroomi ranna lähistel välismaalast kividega loopisid. Niigi keskmisest tundlikum ja poliitiliselt laetud õhk muutub veelgi paksemaks. Õli on tulle valatud.

Politsei tuvastab kiiresti, et see väidetav vihakuriteo ohver on avaliku elu tegelane – Kanada päritolu kultuuritegelane ja aktivist Mary Kross, kes on ühtlasi tuntud poliitiku Eerik-Niiles Krossi (Reformierakond) abikaasa.

Juba skandaali puhkemisega samal õhtul istub väidetav kannatanu politsei ülekuulamisruumis. Tal palutakse rääkida tõtt ja ainult tõtt. Antakse ka teada, mis vastasel juhul juhtuda võib.

«Rääkisin telefoniga inglise keeles. Kaks meesterahvast ületasid tänavat majade poolt ja tulid otse minu taha ja see tundus imelik, sest eestlased ei tule tavaliselt teistele inimestele niisama lähedale,» alustab ta.

«Nad rääkisid kõva häälega eesti keeles ja hakkasid mind ja minu koera kividega loopima. Ma ei tea, kust nad kivid võtsid. Ma pöörasin metsatukka ja mõtlesin, et mehed lähevad edasi. Aga nad tulid minu järel, neil olid käed kive täis ja korraga viskasid kive minu ja minu koera suunas. Mina sain pihta kukla ja selja piirkonda, tundsin valu ja väga kartsin.»

Krossilt küsitakse ka, kas on kindel, et nägi ikka EKRE logo. «Olen selles 100 protsenti kindel,» ütleb ta.

04.11.2019 06.11.2019
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto