Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
05.11.2019
Eesti Peaministripartei ja opositsioon vaevlevad võlgades (5) «Üks kivi oli rusikasuurune!» ehk Mary Krossi juhtumi tegelik tõde (74) Ajateenija jala all plahvatanud granaat viis ohvitseri süüpinki (6) Solman: iga füüsiliseks kasvada võiv kokkupõrge peres pole perevägivald (27) Majandus Riigifirma lubab tuulepargi eest magusamat präänikut (15) Skandinaavia veinitootjad panustavad kliima soojenemisele (3) Välismaa Rumeenia parlament kinnitas Orbani peaministriks (2) Hispaania kroonprintsess pidas katalaanikeelse kõne Eestlane Soomes pole enam ainult Kalevipoeg (8) Arvamus Juhtkiri: fantoomid ja võlad (1) Raul Ranne: rämedate sõnade talumatu tühjus (8) Kati Orru: hädaolukorras määravad suhted rohkem kui positsioon Wolfgang Templin: kõik algas Gdanskis Karmo Tüür: Venemaa iseseisvub (1) Meie Eesti Erkki Koort: Prantsusmaa saatkond on kadunud! Eesti-Prantsuse kaitsesuhted ulatuvad Tapalt Gaosse (1) Kultuur Mitu raamatut tähestikust? Mitu näitust kunstikogust? Marten Kuningas: praegu on kiired ajad Konservatiivne õhkkond lämmatab hapra tantsutaime Sport Emotsionaalselt kurnav hooaeg kulmineerus kuuenda trofeega Tervis Väljakutse: kas maratoni on võimalik joosta taimsel kütusel? (2) Tartu Bussijuhi uljas manööver keeras annelinlase elukorralduse pea peale (18) Külm võib nurjata peatustesse liininumbrite kleepimise Tartu noormehed annavad pealinnas Euroopa suurima teadusetenduse Maheaia uudismaal jäi vabaks vaid üks põllulapp Vaksali linnaossa kerkiva maja kavandamist dikteeris tamm Lõbus kass ja tõre taat ajavad lapsed paari minutiga naerma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Külm võib nurjata peatustesse liininumbrite kleepimise

3 min lugemist
Tartlane Aini Laas kiitis eile Aida peatuses bussi oodates, et uue kujunduse puhul on juba eemalt näha, mis number bussid sealt sõidavad. FOTO: Margus Ansu

Minu meelest on ilus, eemalt juba on näha, mis bussid lähevad, kiitis Aini Laas eile Tartus Aida peatuses bussi oodates paviljonile kleebitud liininumbreid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aida peatus on üks mitmest bussiootekojast, kuhu linnavalitsus on proovitööna lasknud kleepida uue disainilahenduse, mis peaks teada andma peatuse nime, koha ja mis bussid sealt peatusest välja lähevad. Kleebised on paigas ka Kesklinna peatustes Kvartali ees, Aura peatuses ja Palmihoone peatuses Emajõe kooli juures.

Peatuste liininumbrite kujundamine on väike osa suurest Tartu viidasüsteemi lahendusest, nii on mitmed elemendid tuttavad mujaltki ja tulevad veel mitmel pool kasutusele.

04.11.2019 06.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto