Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eestlane Soomes pole enam ainult Kalevipoeg

5 min lugemist
  • Soomes elab ametliku statistika järgi üle 51 000 eestlase.
  • Kõrgem palk on toonud paljud sealsed eestlased tagasi kodumaale.
  • Eesti ettevõtted, näiteks UpSteam ja Tokumaru, liiguvad aga Soome.
  • Eestlane Soomes: täieliku asustuse nimel tuleb aastaid vaeva näha.
President Kersti Kaljulaid käis 2017. aasta riigivisiidi ajal koos abikaasaga Helsingis Latokartano põhikoolis. See on küll soome kool, kuid seal on kakskeelsed, soome-eesti klassid, kus õpivad ka Eestist pärit lapsed.  FOTO: Sander Ilvest

Eestlased moodustavad Soome rännanud inimestest venelaste järel teise kõige suurema rahvusgrupi. Eelmise aasta statistika järgi elas Soomes 51 456 Eesti kodakondsusega inimest ja 49 691 eesti keelt emakeelena rääkivat inimest. Eestlased moodustavad osa Soome ühiskonnast ning põhjanaabrite ettevõtted on pikka aega arvestanud sellega, et saavad Eestist odavamat tööjõudu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kaks aastat tagasi toimus aga muutus ning Eestisse hakkas Soomest tagasi rändama rohkem inimesi, kui rändas Eestist Soome. Kodumaal kasvav palk, eriti ehitussektoris, meelitab Soomes töötavaid eestlasi tagasi Eestisse. Eestlaste kuvand Soomes hakkab muutuma. Nüüd liiguvad Eestist Soome ettevõtted, kes soovivad põhjanaabrite turule laieneda. Näiteks on põhjanaabrite juurde laienenud autopesuteenust pakkuv idufirma UpSteam ja Jaapani restoranikett Tokumaru, kes avas söögikoha uues Helsingi kaubanduskeskuses Tripla. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on hinnanud, et Soomes on ligikaudu 1500 Eesti ettevõtet.

04.11.2019 06.11.2019
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto