Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Briti armee on õppinud täitma pikki Eesti talveöid

5 min lugemist
  • Esimest korda kasutati Eurotunnelit suure hulga sõjatehnika transpordiks.
  • Kuninglik merejalavägi saab talveõppe Norras, Briti maavägi aga Eestis.
  • Esimeste Briti rotatsioonide jaoks oli probleem pikkade talveööde sisustamine.
Briti sõdurid saavad suvel Eestis õppida laantes ja metsastel aladel ning talvise rotatsiooni ajal külmas ilmas võitlemist, ütleb Briti maaväe välismissioonide eest vastutav kindralleitnant Ivan Jones.  FOTO: Eero Vabamägi

Suvel ja talvel üksuste Eestisse saatmine on sisult peaaegu nagu kaks erinevat missiooni, ütleb kindralleitnant Ivan Jones, kes juhib kõiki eri maailma paigus välisoperatsioonidel teenivaid Briti maaväe üksusi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Õppuse suuremad järeldused tehakse vist alati alles hiljem, kuid mis on olnud põhilised tähelepanekud [sel nädalal Eestis lõppeva õppuse] Tractable vältel?

Nagu suure osa sõjaliste operatsioonide puhul on üks põhilisi asju see, et juhtimine õnnestuks.

Tractable’iga on seotud üle tuhande kaitseväelase, umbes 150 masinat, transport mööda raudteed, maanteed, merd ja õhus. Lisaks lennunduslik osa, mõni helikopter, nagu ka dessantväelaste saabumine möödunud reedel.

Kõige selle koordineerimine kuues [Ühendkuningriigi ja Eesti vahele jäävas] riigis ning teadmine, kes vastutab millisel hetkel millise lõugu eest, on olnud tõeline väljakutse ja suurim õppetund. Ning loomulikult on igal riigil ise reeglid ja regulatsioonid [sõjatehnika transpordiks], mida peame järgima. See ongi olnud üks suurimaid õppetunde, et teada saada, millised reeglid kusagil on.

05.11.2019 07.11.2019
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto