Sisukord
Välismaa
Tänane leht
06.11.2019
Eesti Tallinna alkoholipiirang loob eelise kasiinodele (2) Solman: perevägivalda ei õigusta miski Apteegireformi patiseis võib laheneda kolmel viisil Haigekassa ei taha vange oma hingekirja (10) Majandus Kontoriromantika võib maksta töökoha Kodumaised burgeriketid tunnevad kuklas suurte hingust (2) Välismaa Briti armee on õppinud täitma pikki Eesti talveöid (1) KOHALIK VAADE. Kataloonia saab Hispaania valimiste lahingutandriks KOMMENTAAR. Valimised Taiwanil kui identiteediküsimus Arvamus Juhtkiri: kes lööb, ei armasta (3) Aarne Seppel: süüd tunnistav vaikimine (53) Igor Gräzin: Mary Krossi suur süü (47) Erik Aru: täna mängime poliitikat Meie Eesti Aimar Altosaar: eesti rahva ellujäämise nimel Jaak Uibu: lastetusmaksu asemel võiks arutleda tulevikumaksu üle (5) Kultuur Autori surm vs. autori sarm? Emomise talumatu kergus (1) «Ühemehe­show» – kahju, et nii välja kukkus Sport Euroopa mängudel üllatanud kossunaised püüavad olümpiakohta Tartu Tartul avaneb võimalus võõrustada maailma parimaid iluvõimlejaid Jüri Laurson: Eesti pole kriisiolukorraks valmis Võimukriisi lahendamine käib täistuuridel, aga sõnumita Galerii ja video: isad ja lapsed panid fantaasia tööle Ettevõtjad ei tõtta Tartusse energiasäästlikke maju ehitama Eesti Laulu esimesed palad kõlavad taas Emajõelinnas Harju talus särab sadu medaleid Folklorist Marju Kõivupuu: hinge eest tuleb hoolt kanda Ülikooli kohviku uue näituse avas naisakti joonistamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Briti armee on õppinud täitma pikki Eesti talveöid

5 min lugemist
  • Esimest korda kasutati Eurotunnelit suure hulga sõjatehnika transpordiks.
  • Kuninglik merejalavägi saab talveõppe Norras, Briti maavägi aga Eestis.
  • Esimeste Briti rotatsioonide jaoks oli probleem pikkade talveööde sisustamine.
Briti sõdurid saavad suvel Eestis õppida laantes ja metsastel aladel ning talvise rotatsiooni ajal külmas ilmas võitlemist, ütleb Briti maaväe välismissioonide eest vastutav kindralleitnant Ivan Jones.  FOTO: Eero Vabamägi

Suvel ja talvel üksuste Eestisse saatmine on sisult peaaegu nagu kaks erinevat missiooni, ütleb kindralleitnant Ivan Jones, kes juhib kõiki eri maailma paigus välisoperatsioonidel teenivaid Briti maaväe üksusi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õppuse suuremad järeldused tehakse vist alati alles hiljem, kuid mis on olnud põhilised tähelepanekud [sel nädalal Eestis lõppeva õppuse] Tractable vältel?

Nagu suure osa sõjaliste operatsioonide puhul on üks põhilisi asju see, et juhtimine õnnestuks.

Tractable’iga on seotud üle tuhande kaitseväelase, umbes 150 masinat, transport mööda raudteed, maanteed, merd ja õhus. Lisaks lennunduslik osa, mõni helikopter, nagu ka dessantväelaste saabumine möödunud reedel.

Kõige selle koordineerimine kuues [Ühendkuningriigi ja Eesti vahele jäävas] riigis ning teadmine, kes vastutab millisel hetkel millise lõugu eest, on olnud tõeline väljakutse ja suurim õppetund. Ning loomulikult on igal riigil ise reeglid ja regulatsioonid [sõjatehnika transpordiks], mida peame järgima. See ongi olnud üks suurimaid õppetunde, et teada saada, millised reeglid kusagil on.

05.11.2019 07.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto