Sisukord
Majandus
Postimees
06.11.2019
Eesti Tallinna alkoholipiirang loob eelise kasiinodele (2) Solman: perevägivalda ei õigusta miski Apteegireformi patiseis võib laheneda kolmel viisil Haigekassa ei taha vange oma hingekirja (10) Majandus Kontoriromantika võib maksta töökoha Kodumaised burgeriketid tunnevad kuklas suurte hingust (2) Välismaa Briti armee on õppinud täitma pikki Eesti talveöid (1) KOHALIK VAADE. Kataloonia saab Hispaania valimiste lahingutandriks KOMMENTAAR. Valimised Taiwanil kui identiteediküsimus Arvamus Juhtkiri: kes lööb, ei armasta (3) Aarne Seppel: süüd tunnistav vaikimine (54) Igor Gräzin: Mary Krossi suur süü (47) Erik Aru: täna mängime poliitikat Meie Eesti Aimar Altosaar: eesti rahva ellujäämise nimel Jaak Uibu: lastetusmaksu asemel võiks arutleda tulevikumaksu üle (5) Kultuur Autori surm vs. autori sarm? Emomise talumatu kergus (1) «Ühemehe­show» – kahju, et nii välja kukkus Sport Euroopa mängudel üllatanud kossunaised püüavad olümpiakohta Tartu Tartul avaneb võimalus võõrustada maailma parimaid iluvõimlejaid Jüri Laurson: Eesti pole kriisiolukorraks valmis Võimukriisi lahendamine käib täistuuridel, aga sõnumita Galerii ja video: isad ja lapsed panid fantaasia tööle Ettevõtjad ei tõtta Tartusse energiasäästlikke maju ehitama Eesti Laulu esimesed palad kõlavad taas Emajõelinnas Harju talus särab sadu medaleid Folklorist Marju Kõivupuu: hinge eest tuleb hoolt kanda Ülikooli kohviku uue näituse avas naisakti joonistamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kodumaised burgeriketid tunnevad kuklas suurte hingust

5 min lugemist
Dereku Burgeri perenaine Fleur Šprenk tuli turule eesmärgiga pakkuda tervislikku tänavatoitu, samas kui suurketid tulevad siia raha tegema ega hooli rahva tervisest. FOTO: Andres Haabu

Suurketid tulevad siia raha tegema ega hooli rahva tervisest, lausus Postimehele Dereku Burgeri asutaja Derek Ewen, kes toetab oma naise, Dereku Burgeri kauaaegse omaniku Fleur Šprenki seisukohti, et USA kiirtoidukettide laienemine Eesti turule kitsendab kohalikele väikeettevõtjatele turgu märgatavalt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

KFC ja Burger Kingi Eesti turule tulekut kommenteerides selgitas Ewen, et ühelt poolt on need firmad peole hiljaks jäänud, kuna ei paku midagi, mida eestlased juba ei saaks teistest allikatest. Samas tunnistas Ewen aga​, et maine on neil brändidel kõva ning oma miljardiliste eelarvetega on nad kindlasti võimelised kõvasti reklaami tegema ja Eesti kiirtoidu turust suure osa endale ampsama. «Nende brändide majanduslikud mehhanismid on hästi välja arenenud ning väikeettevõtetel on raske nendega võistelda,» nentis ta, kuid tõdes, et tal ei saa olla midagi selle vastu, et vabal turul oleks publikul valikut.

Eweni sõnul peab väikeettevõtjatel olema teatavat naiivsust – nad peavad uskuma tulevikku ja usaldama oma toodet –, aga praktikas on neil raske konkureerida sellistes oludes, kus turg kitseneb. Niigi väikesed kasumimarginaalid lähevad Eweni arvates kindlasti väiksemaks. Ainus, mida väikeettevõtjad saavad teha, on mõelda innovaatilistele lahendustele.

05.11.2019 07.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto