Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.11.2019
Eesti Tallinna alkoholipiirang loob eelise kasiinodele (2) Solman: perevägivalda ei õigusta miski Apteegireformi patiseis võib laheneda kolmel viisil Haigekassa ei taha vange oma hingekirja (10) Majandus Kontoriromantika võib maksta töökoha Kodumaised burgeriketid tunnevad kuklas suurte hingust (2) Välismaa Briti armee on õppinud täitma pikki Eesti talveöid (1) KOHALIK VAADE. Kataloonia saab Hispaania valimiste lahingutandriks KOMMENTAAR. Valimised Taiwanil kui identiteediküsimus Arvamus Juhtkiri: kes lööb, ei armasta (3) Aarne Seppel: süüd tunnistav vaikimine (53) Igor Gräzin: Mary Krossi suur süü (47) Erik Aru: täna mängime poliitikat Meie Eesti Aimar Altosaar: eesti rahva ellujäämise nimel Jaak Uibu: lastetusmaksu asemel võiks arutleda tulevikumaksu üle (5) Kultuur Autori surm vs. autori sarm? Emomise talumatu kergus (1) «Ühemehe­show» – kahju, et nii välja kukkus Sport Euroopa mängudel üllatanud kossunaised püüavad olümpiakohta Tartu Tartul avaneb võimalus võõrustada maailma parimaid iluvõimlejaid Jüri Laurson: Eesti pole kriisiolukorraks valmis Võimukriisi lahendamine käib täistuuridel, aga sõnumita Galerii ja video: isad ja lapsed panid fantaasia tööle Ettevõtjad ei tõtta Tartusse energiasäästlikke maju ehitama Eesti Laulu esimesed palad kõlavad taas Emajõelinnas Harju talus särab sadu medaleid Folklorist Marju Kõivupuu: hinge eest tuleb hoolt kanda Ülikooli kohviku uue näituse avas naisakti joonistamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna alkoholipiirang loob eelise kasiinodele

3 min lugemist
Tallinna ööelu hakkab tulevast suvest lõppema hiljemalt kell kolm, sest alkoholivaba pidutsemist klubides naljalt ette ei tule.  FOTO: Eero Vabamägi

Linnapea Mihhail Kõlvarti soov öisele alkoholimüügile baarides piir peale panna on eelnõuks vormunud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tallinna linnavalitsus plaanib pealinna klubides ja pubides öist alkoholimüügi keeldu, erandiks jääksid peale lennujaama ja sadama reisijate alale ning hotellibaaridele ka kasiinod. Müügikeeld peaks plaani järgi kehtima alates 1. juunist nädalavahetuseti kl 3–7 ning tööpäeviti kl 2–6. Niisiis tekib olukord, kus suletud baarist lahkunud seltskond saab pidu jätkata mõnes kasiinos.

Erinevalt kesklinnast, kus asub suurem osa Tallinna klubidest ja pubidest, on kasiinosid kõige rohkem Lasnamäe linnaosas (vt kaarti), Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti (Keskerakond) peamises valimisringkonnas. Eelnõu eestvedaja, abilinnapea Aivar Riisalu lubas küsimuse kohta kommentaare jagada täna.

«Piirangu kehtestamine on tingitud vajadusest parandada linna avalikku korda, heakorda ja rahvatervist, muuta noorte väärtushinnanguid, tagada kodu puutumatus, tasakaalustada erinevate isikute ja eri huvirühmade õigusi ja huve ning hoida Tallinna linna kui turismisihtkoha väärtust,» selgitatakse eelnõu seletuskirjas.

05.11.2019 07.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto