Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
07.11.2019
Eesti Lasteaia õppekava loob kolmas töörühm Apteegireform tüürib tühistamise poole (11) Ratas läheb lahendama Tartu keskerakondlaste tüli (4) Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse? Skandaalid tekitasid Ülemiste terminali teise ringi võitjas kõhklusi Majandus Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (1) Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa Välismaa Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse (19) Mehhiko president narkojõuke kallistustega ei alista (2) Arvamus Juhtkiri: purjus peaga kasiinosse (8) Agaate Antson: vägivalla kontekst (15) Kultuur Pärt Uusberg: koor on selle juhi orgaaniline väljendusvahend (2) Bergman Rakveres: valge linnu tiivalöök vastu klaasi Reis «Jutustan sulle Magadanist...» Maa Elu Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu? Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist (1) Nädala mõte: Puhas, aga kallis Suurenenud maheviljatootmine viis hinna alla Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden Elu Piirissaarel: paarkümmend püsielanikku, kuus kalurit, mõni sibulakasvataja Ilmajutt: Aastaaegade määratlemisest Aeg kaevata varemerohujuuri Kas koduaias tasub karta viljapuu-bakterpõletikku? Eesti põllumehe käekäik sõltub suures osas teadusest Tartu Politseisse jõudis korras kuulipilduja ja hulk teisi ebaseaduslikke relvi Sander Jahilo: kuhu ladustada CO₂? (3) Ihaste elanikud ootasid poolteist nädalat kuuskede elektriliinidelt eemaldamist (1) Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama (1) Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata Hundijaht algas, jahimehed ootavad lund Kaunases käis tants algusest lõpuni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu?

3 min lugemist
Suurimad vaidluskohad puudutavad lageraielankide pindala vähendamist, linnurahu kehtestamist looduskaitsealadel ning raiejäätmete kokkuvedu ja purustamist lindude kevadisel pesitsusajal. FOTO: Elmo Riig

Metsanduse infopäeval tutvustas Keskkonnaministeerium tuliste arutelude põhjal kokku pandud nelja vaadet Eesti metsa tulevikust. Meie kiskjate nime kandvad stsenaariumid näitavad teid, mida mööda minna: rebane tahab, et mets oleks silmale ilus vaadata, karule ei meeldi lageraied ja ta suunaks metsatöölised ümberõppele, hunt tahab puitu veel rohkem kasutada ja väärindada ning rahulik ilves otsib tasakalu kõigi soovide vahel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Infopäeva avanud keskkonnaminister Rene Kokk tunnistas metsanduse arengukavast rääkides, et tegemist on pika protsessi vaheetapiga. Kuigi mõnes küsimuses on eri huvigruppidega juba üksmeel leitud, siis suuremad kompromissid ootavad alles.

Sõna „kompromiss” kõlaski sõnavõttudes üsna sageli ja toonil, mis annab alust karta, et mõne arvates tundub see peaaegu ületamatu takistusena.

Suurimad vaidluskohad puudutavad lageraielankide pindala vähendamist, linnurahu kehtestamist looduskaitsealadel ning raiejäätmete kokkuvedu ja purustamist lindude kevadisel pesitsusajal.

Arengustsenaariume tutvustanud Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Kristel Järve rõhutas, et tegemist on alles algusega ja ees ootab pikk protsess, mis hõlmab mõjude hindamist. Suurimad erimeelsused puudutavad tema sõnul raiemahtu. „Raiemahust olulisem on viisid, kuidas me metsas toimetame ja mida tahame saavutada,” arvas ta.

06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto