Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
07.11.2019
Eesti Lasteaia õppekava loob kolmas töörühm Apteegireform tüürib tühistamise poole (11) Ratas läheb lahendama Tartu keskerakondlaste tüli (4) Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse? Skandaalid tekitasid Ülemiste terminali teise ringi võitjas kõhklusi Majandus Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (1) Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa Välismaa Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse (19) Mehhiko president narkojõuke kallistustega ei alista (2) Arvamus Juhtkiri: purjus peaga kasiinosse (8) Agaate Antson: vägivalla kontekst (15) Kultuur Pärt Uusberg: koor on selle juhi orgaaniline väljendusvahend (2) Bergman Rakveres: valge linnu tiivalöök vastu klaasi Reis «Jutustan sulle Magadanist...» Maa Elu Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu? Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist (1) Nädala mõte: Puhas, aga kallis Suurenenud maheviljatootmine viis hinna alla Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden Elu Piirissaarel: paarkümmend püsielanikku, kuus kalurit, mõni sibulakasvataja Ilmajutt: Aastaaegade määratlemisest Aeg kaevata varemerohujuuri Kas koduaias tasub karta viljapuu-bakterpõletikku? Eesti põllumehe käekäik sõltub suures osas teadusest Tartu Politseisse jõudis korras kuulipilduja ja hulk teisi ebaseaduslikke relvi Sander Jahilo: kuhu ladustada CO₂? (3) Ihaste elanikud ootasid poolteist nädalat kuuskede elektriliinidelt eemaldamist (1) Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama (1) Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata Hundijaht algas, jahimehed ootavad lund Kaunases käis tants algusest lõpuni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist

6 min lugemist
Konstantin Avvo, kes peab Kolkjas Kostja sibulatalu ja kasvatab sibulat vanausuliste iidsete tavade kohaselt, ütleb, et ega temasuguseid enam palju jäänud ei ole. FOTO: Tiit Efert

Ehkki sibulat ostes ei oska keegi pettust kahtlustada, võib ostja saada kohaliku Peipsi sibula asemel hoopis Poolast toodud mugulad või siis taimekaitsejääke täis kohapeal kasvatatud sibula, mis pole ehk küll nii ohtlik kui ­listeeriaga nakatunud kala, aga kindlasti mitte see, mida soovime.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ennast viimaseks mohikaanlaseks nimetav Konstantin Avvo, kes peab Kolkjas Kostja sibulatalu ja kasvatab seda nõutud toidumaitsestajat vanausuliste iidsete tavade kohaselt, ütleb, et ega temasuguseid enam palju jäänud ei ole. Ta kardab, et see teravpehme maitsega Peipsi sibul, mida inimesed suve lõpul lähedalt ja kaugelt Peipsi ääres ostmas käivad, peagi hoopis ära kaob.

Selle aasta saagi hindab mees veidi paremaks kui eelmise aasta oma. Tema sibulatalus oli see 3,5 tonni ligi. Milline oli kvaliteet, selgub alles kevadel, kui on selge, kuidas säilis. Erilist kahtlust siiski pole, sest koristamise ajal olnud hea ilm lubas mugulaid korralikult kuivatada. Seda näitas ka Peipsi järve suhteliselt madal veetase. „Mulle on juba helistatud ja kiidetud, et on hea sibul,” kiitis rahva seas Kostjaks hüütud mees oma selle aasta saaki, millest suurema osa on püsikliendid selgi aastal tal kodust ära viinud.

Peipsi sibula pähe müüakse muud

Seda, kui palju kohalikku sibulat üldse turul on, ei oska Avvo öelda, sest palju on Poolast ja mujalt sisse toodud kraami. Kahjuks turustatakse seda ka kuulsa Peipsi sibula nime all. Näiteks kurtsid seda temale tänavu Kallaste laadal käinud inimesed.

06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto