Sisukord
Maa Elu
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu

2 min lugemist
Eelmisel neljapäeval ja reedel seisid ERMi peasissepääsu ees põllumajandusmasinad. FOTO: 2 × Margus Ansu/tartu postimees

Eelmisel nädalal toimus Tartus Eesti Rahva Muuseumis (ERM) esimene Eesti põllumajanduse aastanäitus ehk EPA mess. Kahepäevase ürituse peakorraldaja oli põllumajandus-kaubanduskoda, kuid sügisese messi korraldamise idee tuli siiski põllumeestelt endilt.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus selgitas, et põllumeestel ja nende partneritel on kõige rohkem aega mõttevahetuseks ja aastakokkuvõtteks just sügisel, mil saak on salves, põllutöömasinad talvekorteris ja hakatakse valmistuma uueks aastaks.

„Meie mõte oli koondada kõik Eesti põllumajandussektoriga seotud inimesed ühe katuse alla ja ühe ürituse raamesse, kus saaks ajada ärijuttu, ammutada teadmisi ja sõlmida uueks aastaks eelkokkuleppeid,” märkis Sõrmus.

Peakorraldaja lisas, et EPA mess pani põhirõhu just seminaride korraldamisele. Kahe päeva vältel leidis ERMis aset üle poolesaja seminari. „Teemadering on hästi lai, alates mahepõllumajandusest ja lõpetades taimekaitsevahenditega,” selgitas Sõrmus pärast EPA messi avatseremooniat.

Sõrmuse sõnutsi tuli ürituse Tartus korraldamise idee põllumeestelt ja nende koostööpartneritelt. „Eks põhjus ole ka selles, et enamik põllumajandussektoriga seotud inimesi on endised epakad (Eesti Maaülikooli eelkäija Eesti Põllumajanduse Akadeemia ehk EPA vilistlased – toim.),” lisas Sõrmus.

Sügis sobib paremini

Kolm aastat tagasi Eesti aasta põllumehe tiitli saanud Pajusi ABFi juht Lembit Paal sõnas, et ERMi mess on see, millest Eesti põllumehed on juba ammu puudust tundnud.

06.11.2019 08.11.2019
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto