K, 29.03.2023

Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden

Silvi Lukjanov
Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvo ja Aivi Kuutok hindavad ka kaunist elukeskkonda. Konkursil „Kaunis Eesti kodu” oli 2013. a üks laureaat Takkasaare talu majapidamine.
Arvo ja Aivi Kuutok hindavad ka kaunist elukeskkonda. Konkursil „Kaunis Eesti kodu” oli 2013. a üks laureaat Takkasaare talu majapidamine. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

President tunnustas ainult taluperemeest, kuid Järvamaa tõstis esile terve talupere. Nii tundub Türi vallas üle 30 aasta tegutsevale Arvo Kuutokile, et tänavune tunnustus on õiglasem, sest talumajapidamises toimetab algusest peale kogu nende pere.

Järvamaa tunnustas põllumajandusettevõtetest tänavu vaid teie talumajapidamist.

Nominentide seas oli mõni teine põllumajandusettevõte veel, kuid tunnustuseni jõudsime tõesti vaid meie Takkasaare taluna. Hea tunne, et meid on jälle märgatud. Meil kõigil, kes me siin toimetame. Mina abikaasa Aiviga ning lapsed Alvar, Argo ja Anneli peredega. Pojad on meil ametlikult talus tööl ja tütargi käib peaaegu iga päev lastega siin abis.

Oleme Aiviga juba viiekordsed vanavanemad.

Olete pärjatud mitme tunnustusega, mille poolest need erinevad?

Oma esimese tunnustuse, aasta põllumehe tiitli, sain 2005. aastal. Järvamaa tunnustas meid nüüd taluna. See on justkui õiglasem, sest oleme algusest peale talus koos töötanud, see tähendab 1988. aasta detsembrist.

Alustasime maaparanduse ja lautade ehitusega. Talu ostis Laupa mõisnikult Aivi vanaisa 1888. aastal, sada aastat hiljem eraldati need maad meile uuesti.

Äi tegi mulle ettepaneku jätkata talumajapidamisega, võtsime Aiviga selle vastu, kuigi olin pealinna poiss ja Aivi kondiitriks õppinud.

Märksõnad
Tagasi üles