Kõige erilisem loovutatud ese oli väga heas korras püstolkuulipilduja, mille Lõuna prefektuur on valmis soovi korral mõnele muuseumile annetama. «See relv on tõesti nii heas korras, et kahju oleks hävitamisele saata,» ütles Lõuna prefektuuri lubadeametnik Liivika Suiste.
Küll aga hävitatakse kampaania ajal politseisse jõudnud sile- ja vintraudsed jahipüssid ning tuhanded padrunid. Oktoobris laekus Lõuna prefektuurile leidrelvade ja laskemoona kohta ligi 70 teadet, neist Tartu- ja Viljandimaalt ligi 20, Valgamaalt kümme, Võru- ja Jõgevamaalt kaheksa ning Põlvamaalt kaks.
Näiteks anti kampaania esimestel päevadel teada, et Tartu südalinnas renoveeritava maja pööningult on leitud kast roostes padruneid. Sündmuskohale sõitnud politseipatrull võttis leiu üle ning toimetas politseimajja, kust see saadeti hävitamisele.
Lõuna prefektuuri jõudsid ka korralikus puitkastis veneaegsed montaažipadrunid, mida kasutati ehitustöödel ja mis on tsiviilkäibes lubatud.
Kampaania esimestel päevadel anti teada, et Tartu südalinnas renoveeritava maja pööningult leiti kast roostes padruneid.
Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Riita Proosa sõnul pärines suurem osa kampaania ajal politsei kätte jõudnud leidrelvi talumajapidamistest, aga oli ka neid, mis olid välja tulnud vanade linnamajade renoveerimisel. Kui keegi leiab relva, siis tuleb sellest viivitamata anda politseile teada, leid registreeritakse ning leidjal on võimalus taotleda relvaluba ja saada relva omanikuks. Kui ta aga otsustab leiust mitte teatada ja jätab relva endale, siis on tegu ebaseadusliku relva omamisega, millega võib kaasneda kriminaalkaristus.