Sisukord
Välismaa
Tänane leht
07.11.2019
Eesti Lasteaia õppekava loob kolmas töörühm Apteegireform tüürib tühistamise poole (11) Ratas läheb lahendama Tartu keskerakondlaste tüli (4) Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse? Skandaalid tekitasid Ülemiste terminali teise ringi võitjas kõhklusi Majandus Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (1) Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa Välismaa Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse (19) Mehhiko president narkojõuke kallistustega ei alista (2) Arvamus Juhtkiri: purjus peaga kasiinosse (8) Agaate Antson: vägivalla kontekst (15) Kultuur Pärt Uusberg: koor on selle juhi orgaaniline väljendusvahend (2) Bergman Rakveres: valge linnu tiivalöök vastu klaasi Reis «Jutustan sulle Magadanist...» Maa Elu Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu? Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist (1) Nädala mõte: Puhas, aga kallis Suurenenud maheviljatootmine viis hinna alla Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden Elu Piirissaarel: paarkümmend püsielanikku, kuus kalurit, mõni sibulakasvataja Ilmajutt: Aastaaegade määratlemisest Aeg kaevata varemerohujuuri Kas koduaias tasub karta viljapuu-bakterpõletikku? Eesti põllumehe käekäik sõltub suures osas teadusest Tartu Politseisse jõudis korras kuulipilduja ja hulk teisi ebaseaduslikke relvi Sander Jahilo: kuhu ladustada CO₂? (3) Ihaste elanikud ootasid poolteist nädalat kuuskede elektriliinidelt eemaldamist (1) Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama (1) Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata Hundijaht algas, jahimehed ootavad lund Kaunases käis tants algusest lõpuni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse

4 min lugemist
  • Alik Olisevitši sõnul said nõukogude ajal eri rahvustest hipid hästi läbi.
  • Veelahkmeks vene ja ukraina hipide suhetes oli aga 2014. aasta.
  • Vene propaganda ohvriks langes ka Moskva õigeusu kirikuga seotud ukrainlasi.
  • Osa endisi hipisid ja punkareid läks aga vabatahtlikult Ida-Ukrainasse sõdima.
Alik Olissevitš on seadnud endale eesmärgi jäädvustada hipikultuuri lugu Nõukogude Liidus.  FOTO: Erakogu

Kui Nõukogude Liidus käisid kõik suure riigi hipid aktiivselt üksteisel külas ning usu või rahvuse pärast tüli ei kisutud, siis 2014. aastast saadik on vana sõprus ukrainlaste ja venelaste vahel kadunud, ütles Lvivi legendaarses hipikohvikus Virmenka antud usutluses linna legendaarne lillelaps Alik Olissevitš.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olissevitš on nõukogudeaegse hipliikumise raudvara, kelle missioon on jäädvustada hipikultuuri lugu Nõukogude Liidus. Ta on välja lasknud Lvivi hipide almanahhe, kus on avaldatud mälestusi üle terve endise Nõukogude Liidu, sealhulgas eestlaste, leedukate, poolakate ja tšehhide kirjutisi. Ta osales ka Terje Toomistu dokumentaalfilmis «Nõukogude hipid».

06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto