Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
07.11.2019
Eesti Lasteaia õppekava loob kolmas töörühm Apteegireform tüürib tühistamise poole (11) Ratas läheb lahendama Tartu keskerakondlaste tüli (4) Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse? Skandaalid tekitasid Ülemiste terminali teise ringi võitjas kõhklusi Majandus Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (1) Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa Välismaa Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse (19) Mehhiko president narkojõuke kallistustega ei alista (2) Arvamus Juhtkiri: purjus peaga kasiinosse (8) Agaate Antson: vägivalla kontekst (15) Kultuur Pärt Uusberg: koor on selle juhi orgaaniline väljendusvahend (2) Bergman Rakveres: valge linnu tiivalöök vastu klaasi Reis «Jutustan sulle Magadanist...» Maa Elu Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu? Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist (1) Nädala mõte: Puhas, aga kallis Suurenenud maheviljatootmine viis hinna alla Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden Elu Piirissaarel: paarkümmend püsielanikku, kuus kalurit, mõni sibulakasvataja Ilmajutt: Aastaaegade määratlemisest Aeg kaevata varemerohujuuri Kas koduaias tasub karta viljapuu-bakterpõletikku? Eesti põllumehe käekäik sõltub suures osas teadusest Tartu Politseisse jõudis korras kuulipilduja ja hulk teisi ebaseaduslikke relvi Sander Jahilo: kuhu ladustada CO₂? (3) Ihaste elanikud ootasid poolteist nädalat kuuskede elektriliinidelt eemaldamist (1) Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama (1) Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata Hundijaht algas, jahimehed ootavad lund Kaunases käis tants algusest lõpuni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama

1 min lugemist
Peaminister Jüri Ratas. FOTO: Sander Ilvest

Keskerakonna Tartu piirkonna juhatus ja volikogu fraktsioon kogunevad homme kell 19 lahendama ülikoolilinnas pikalt vindunud võimukriisi, mis sai alguse septembri lõpus erakonna Tartu piirkonnale Jaan Tootsi juhiks valimise ja uue juhatuse valimise järel.

Varem on Toots lubanud lahendust enne volikogu istungit ja see oli plaanis saavutada juhatuse koosolekul teisipäeval, kuid osaleda soovis erakonna esimees Jüri Ratase ja see tingis ajakavas vangerduse.

«Teen kõik selleks, et stabiilsus saavutada, et Keskerakond jääks koalitsiooni ning saaks oma põhimõtteid ja ideid Tartu edasiarendamiseks ja tartlaste heaolu tõstmiseks edasi rakendada. Seepärast lähen ise Tartusse kohale, kohtun erakonna piirkonna ja fraktsiooniga ning loodetavasti ka linnapeaga,» ütles peaminister Ratas täna Vikerraadio saates «Stuudios on peaminister».

Peaküsimus võimutülis on endiselt Tartu rahanduse abilinnapea Monica Ranna tõrksus alluda piirkonna uue juhatuse ja uue juhataja nõudele ametist taanduda. Täna ütles Jaan Toots, et linnaeelarve koostamise ajal Randa ametist tagasi ei nõuta.

Veel kinnitas Toots, et lahendus homme tuleb, olgu see milline tahes.

Samas ei ole Monica Rand seni veel üheski usutluses kinnitanud, et kavatseb piirkonna juhatuse nõudmisele alluda. Keskerakonna aukohtu esimees Kalle Klandorf ütles eelmisel reedel pärast erakonna aukohtus peetud arutelu Monica Rannale tehtud etteheidete üle, et olukorra mõistmiseks peaks meenutama, et abilinnapeakohad on poliitilised ametikohad ja Keskerakonna põhikiri ütleb, et erakonna liige peab alluma piirkonna juhatuse otsusele.

Seotud lood
06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto