Sisukord
Eesti
Postimees
07.11.2019
Eesti Lasteaia õppekava loob kolmas töörühm Apteegireform tüürib tühistamise poole (11) Ratas läheb lahendama Tartu keskerakondlaste tüli (4) Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse? Skandaalid tekitasid Ülemiste terminali teise ringi võitjas kõhklusi Majandus Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (1) Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa Välismaa Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse (19) Mehhiko president narkojõuke kallistustega ei alista (2) Arvamus Juhtkiri: purjus peaga kasiinosse (8) Agaate Antson: vägivalla kontekst (15) Kultuur Pärt Uusberg: koor on selle juhi orgaaniline väljendusvahend (2) Bergman Rakveres: valge linnu tiivalöök vastu klaasi Reis «Jutustan sulle Magadanist...» Maa Elu Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu? Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist (1) Nädala mõte: Puhas, aga kallis Suurenenud maheviljatootmine viis hinna alla Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden Elu Piirissaarel: paarkümmend püsielanikku, kuus kalurit, mõni sibulakasvataja Ilmajutt: Aastaaegade määratlemisest Aeg kaevata varemerohujuuri Kas koduaias tasub karta viljapuu-bakterpõletikku? Eesti põllumehe käekäik sõltub suures osas teadusest Tartu Politseisse jõudis korras kuulipilduja ja hulk teisi ebaseaduslikke relvi Sander Jahilo: kuhu ladustada CO₂? (3) Ihaste elanikud ootasid poolteist nädalat kuuskede elektriliinidelt eemaldamist (1) Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama (1) Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata Hundijaht algas, jahimehed ootavad lund Kaunases käis tants algusest lõpuni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse?

4 min lugemist
Bactefort, mis peaks aitama kõikvõimalike organismis pesitsevate parasiitide vastu, on tegelikult petukaup.  FOTO: Sander Ilvest

Libaravimi jäljed viivad esmalt Lätti, sealt Venemaale ja kõige tipuks arvatava riiulifirmani.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kullerid veavad eestlastele laiali kümneid libaravimeid ja -toidulisandeid, mis on Eestis keelatud ning mille «imelised raviomadused» on pehmelt öeldes vildakas versioon tõest. Baltikumi vallutanud ebaravimid jõuavad Eestisse üle piiri Lätist.

Postimees kirjutas möödunud nädalal libaravimite müügivõrgustikust, mis määrib oma preparaate eestikeelsetel veebilehtedel heausklikele inimestele pähe. Ülesehituselt identsetelt veebilehtedelt saab osta üle 30 ravitoote või toidulisandi. 

Otsustasime ühelt selliselt lehelt tellida imeravimi Bactefort, mis peaks aitama organismis pesitsevate parasiitide vastu, kaotama allergiad ja kui uskuda veebilehte, siis peaks ka kõiki siseorganeid tabama imeline tervenemine.

Kulleri abiga jõudis pakk kohale kaks päeva hiljem.

Ehkki paberil on kirjas, et seerum koosneb kokku kaheksa taime ekstraktist, siis nagu selgitas ravimiameti peaspetsialist Kristi Kivineem, on neist ametlikult raviomadustega vaid üks – soolikarohi. Siingi on konks: soolikarohtu on tillukeses pudelis nii vähe, et sellest pole mingitki kasu. Rääkimata sellest, et see raviks tervisehädasid.

Sama Läti firma toob Eestisse veel kümneid samalaadseid libaravimeid.

06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto