Sisukord
Majandus
Tänane leht
07.11.2019
Eesti Lasteaia õppekava loob kolmas töörühm Apteegireform tüürib tühistamise poole (11) Ratas läheb lahendama Tartu keskerakondlaste tüli (4) Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse? Skandaalid tekitasid Ülemiste terminali teise ringi võitjas kõhklusi Majandus Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (1) Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa Välismaa Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse (19) Mehhiko president narkojõuke kallistustega ei alista (2) Arvamus Juhtkiri: purjus peaga kasiinosse (8) Agaate Antson: vägivalla kontekst (15) Kultuur Pärt Uusberg: koor on selle juhi orgaaniline väljendusvahend (2) Bergman Rakveres: valge linnu tiivalöök vastu klaasi Reis «Jutustan sulle Magadanist...» Maa Elu Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu? Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist (1) Nädala mõte: Puhas, aga kallis Suurenenud maheviljatootmine viis hinna alla Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden Elu Piirissaarel: paarkümmend püsielanikku, kuus kalurit, mõni sibulakasvataja Ilmajutt: Aastaaegade määratlemisest Aeg kaevata varemerohujuuri Kas koduaias tasub karta viljapuu-bakterpõletikku? Eesti põllumehe käekäik sõltub suures osas teadusest Tartu Politseisse jõudis korras kuulipilduja ja hulk teisi ebaseaduslikke relvi Sander Jahilo: kuhu ladustada CO₂? (3) Ihaste elanikud ootasid poolteist nädalat kuuskede elektriliinidelt eemaldamist (1) Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama (1) Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata Hundijaht algas, jahimehed ootavad lund Kaunases käis tants algusest lõpuni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti

4 min lugemist
Hotell Engeltofta Sea Lodge Gävles Rootsis, mille ehitas Timo Houses. FOTO: Pressimaterjalid

Endise tuntud ehitusettevõtja Andres Kogeri puitmajaäri Timo Houses OÜ lõpetas tegevuse ja taotleb kohtus pankrotti. Koondatud töötajad jäid aga tühjade pihkudega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Väga kahju on kaotada suure potentsiaaliga ja kõrgelt kvalifitseeritud meeskonnaga ettevõtet,» tunnistas Koger. «Kõige rohkem on mul aga kahju, et me ei suutnud oma töötajaid kaitsta ettevõtet tabanud turbulentsi eest. Oma unistuste meeskonnast lahkumine on mulle ka isiklikult väga raske.»

Maardus tegutsenud ettevõte sattus makseraskustesse tänavu suvel, kui nende põhiline turg Rootsi kokku kuivas. Nimelt otsustas Rootsi valitsus ajutiselt kinni keerata toetusraha uute elamute ehitamiseks, see tähendas nõudluse kahanemist. Lisaks on viimase pooleteise aasta jooksul Rootsi kroon kõvasti langenud, mis teeb välismaalt kaupade ja teenuste ostmise kallimaks.

Kogeri sõnul on nende äri spetsiifika see, et enamik maju tehakse valmis tehases, mis tähendab, et vaja on saada suuri ettemakseid. «Kui aga lepetest kinni ei peeta, avaldab see suurt survet tootmisele,» viitas ta pingetele koostööpartneritega.

Septembris läkski raskustes Timo Houses OÜ saneerimisele. «Olime optimistlikud, sest meil oli eellepete tasemel mitmeid kliendiprojekte, mida juba projekteerisime ja mille realiseerumise nimel töötasime,» rääkis ettevõtja. «Lubasin endale, et ma ei anna alla enne, kui kõik võimalused edasi tegutsemiseks on läbi proovitud.»

06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto