Sisukord
Majandus
Tänane leht
07.11.2019
Eesti Lasteaia õppekava loob kolmas töörühm Apteegireform tüürib tühistamise poole (11) Ratas läheb lahendama Tartu keskerakondlaste tüli (4) Eksperiment: kuidas jõuavad libaravimid Eestisse? Skandaalid tekitasid Ülemiste terminali teise ringi võitjas kõhklusi Majandus Eesti puitmajaäri üksik hunt kihutas pankrotti (1) Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa Välismaa Ukraina ja Venemaa sõda on hävitanud pika rahvasteülese hipisõpruse (19) Mehhiko president narkojõuke kallistustega ei alista (2) Arvamus Juhtkiri: purjus peaga kasiinosse (8) Agaate Antson: vägivalla kontekst (15) Kultuur Pärt Uusberg: koor on selle juhi orgaaniline väljendusvahend (2) Bergman Rakveres: valge linnu tiivalöök vastu klaasi Reis «Jutustan sulle Magadanist...» Maa Elu Kes päästab metsa: rebane, ilves, hunt või karu? Sibulakasvataja kardab Peipsi sibula kadumist (1) Nädala mõte: Puhas, aga kallis Suurenenud maheviljatootmine viis hinna alla Esimene EPA mess pidas katsumusele hästi vastu Järvamaa antud talupere tunnustus on ausam kui presidendilt saadud orden Elu Piirissaarel: paarkümmend püsielanikku, kuus kalurit, mõni sibulakasvataja Ilmajutt: Aastaaegade määratlemisest Aeg kaevata varemerohujuuri Kas koduaias tasub karta viljapuu-bakterpõletikku? Eesti põllumehe käekäik sõltub suures osas teadusest Tartu Politseisse jõudis korras kuulipilduja ja hulk teisi ebaseaduslikke relvi Sander Jahilo: kuhu ladustada CO₂? (3) Ihaste elanikud ootasid poolteist nädalat kuuskede elektriliinidelt eemaldamist (1) Peaminister tuleb Tartu võimutüli lahendama (1) Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata Hundijaht algas, jahimehed ootavad lund Kaunases käis tants algusest lõpuni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa majanduse uueks kasvumootoriks pürgib Prantsusmaa

3 min lugemist
Saksamaa ja Prantsusmaa võrdlus FOTO: Pm

Samal ajal kui probleemne Saksamaa majandus langeb, võtab Prantsusmaa üle Vana Maailma majanduse kasvumootori rolli.

Kui Euroopa võlakriisi ajal kümnendi alguses ja hiljemgi kartsid paljud, et Prantsusmaa võib olla järgmine kukkuja ja euroala peaaegu ainsaks tugisambaks on jäänud Saksamaa majandus, siis nüüd kipub olema vastupidi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa suuruselt teise majanduse helgete tulevikuväljavaadete põhjused on õigel ajal tehtud maksualandamised, majanduse väiksem sõltuvus ekspordist kui Saksamaal ja president Emmanuel Macroni reformid, mille eesmärk on külvata seeme pikaajalisse kasvu, kirjutab Bloomberg.

Ökonomistide sõnul on siiski tegemist rohkem sisulise eduloo kui lihtsalt õnnestunud ajastamisega. Macroni ettevõtete tulumaksu alandamine ja tööseaduse reform tõid riiki investeeringute laine. Tööhõive on viimasel ajal kasvanud nii kiiresti, et ökonomistid ei oska seda hästi põhjendada ja Prantsusmaa keskpanga peaökonomist Olivier Garnier nimetas seda märkimisväärseks.

06.11.2019 08.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto