Sisukord
Arter
Tänane leht
09.11.2019
Eesti Maaeluminister on viinud valitsuse kriisi lävele (44) Arumäe: ma ei avalda, mis nõu Järvikule andsin (5) Karastunud advokaat libises konflikti (1) Majandus Lahkumislaines on haavatavaimad LHV ja Swedbanki teise samba fondid Välismaa NATO ajusurma kuulutanud Macronile reageeriti teravalt KOHALIK VAADE. Läti keskpankuri näitemäng suure publiku ees Postimees Berliinis: müüri langemise aastapäev möödub mõtlikult «Zelenskõi käes on küll võim, aga mitte raha!» (5) Arvamus Juhtkiri: diletantide poolaasta (13) Patrik Hytönen: kliimamuutustega võitlemisest hakkab saama uus klassivõitlus (4) Asi on muus (11) Pariisi pommimees (3) Ajastu parim vormelisõitja Doktor Mölderi raviplaan Kultuur Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Sport Kas ja millal läheb Sivertssoni pill ükskord häälde? Taavi Libe kolumn. Rohkem Ott Tänakut Eesti uudisvoogu! Siim Liiviku uus elu: kodu Soomes, töö Austrias, süda Eestis Merendus Lõbusõitjad eelistavad paati ostmise asemel rentida AK EKI keelekool: ei saa ja ei tohi Tallinn 800: pealinna karvaste ja sõralised harvad jäljed Lauri Vahtre: piirid ja vabadus (33) Paul Graham: idufirma = kasv (1) Vikerkaar loeb. Selle sajandi suurim Eesti romaan (2) Lenin kui Solženitsõni autoportree (1) Inimelu äng teatrilaval (1) Aja auk. Süntesaatorid, Miami ja kokaiinist rand (1) Nädala plaat. Mustvalgete meeste jalge ees vedeleb erootika igal sammul Mesikäpp: pühendatud spordile ja teadusele Mesikäpa teadusveerud Arter Tiina Lokk: ahistamislood meenutavad stalinismiaega – üks süüdistus ja oled riigivaenlane Rängast õnnetusest sai elu väärtuslikem õppetund (2) Kummalisem kui Tallinna Lollideküla Mereristsed – kannatused ja lõbu üheskoos (1) PÖFFi pärlid sel sügisel Parim noorkokk Noel Moglia: või annab toidule väga hea maitse Ümberasujatest jäid maha klaverid ja kulduurid Klassiku sõiduproov: Maserati Ghibli (1997). Pärdiku järglane Hea heli igasse tuppa lihtsate vahenditega Kuidas räsitud sõjaväetelkidest midagi ilusat sünnib Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hea heli igasse tuppa lihtsate vahenditega

3 min lugemist
Aktiivkõlar, mis ühendub teiste seadmetega juhtmevabalt WiFi võrgu kaudu. FOTO: tootja

Kas tahate, et sama muusika, mis mängib elutoas, mängiks ka köögis? Või et sama muusikat saaks kuulata nii seltskond terrassil kui ka sauna eesruumis? Vaatame lühidalt, millised on võimalused ja milline tootevalik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui soovite nautida head heli kodu igas ruumis, võite leida end keeruliste valikute ees. Lihtsam variant tehnikat paigaldada on see, kui juba ehitamise ajal on olnud võimalik planeerida ja ka paigaldada kaabeldus läbimõeldult koos kõlarite ja võimendite asukohaga. Sel juhul saab valida sobivad seadmed ja paigaldada kõlarid ruumi akustika järgi parimatesse kohtadesse. Võimenditele võib leida sobiva koha kas igas ruumis või hoone tehnoruumis.

Keerulisema variandi puhul on kodus kogu siseviimistlus valmis ning seetõttu on kaablite vedamine ja seadmete paigaldus mitu korda keerulisem.

Kõige tähtsam on hästi läbi mõelda, millised on tegelikud soovid ja mis ruumid on kvaliteedi seisukohalt tähtsamad. Kehva akustikaga ruume (üldjuhul liigse järelkõlaga) nagu saun, vannituba, koridorid, aga ka elutoad, mille seinad koosnevad betoonist ja klaasist, pole mõtet sisustada väga kvaliteetsete seadmetega, kuna nendes lihtsalt ei pääse heli headus mõjule. Pigem kulutada raha akustikale ja lõpptulemus on palju parem. Valikuid on palju ja nendes orienteerumine keeruline.

Väga tihti arvatakse, et juhtmevaba kõlar on võlusõna, mis lahendab kõik mured. Unustatakse, et juhtmevaba kõlar vajab mängimiseks voolu ja toitejuhe tuleb ikka kõlarini vedada.

Millised on ruumide helindamise võimalused?

08.11.2019 11.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto