Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
08.11.2019
Eesti Valitsus sillutab radariostuga teed Ida-Viru tuuleparkidele Järvik teadis võimalikust huvide konfliktist septembris, kuid küsis nõu edasi (3) Tööandja maksuvõlg toob tulevastele lapsevanematele murepilved (20) Eesti tuleviku võimalused: Suur-Tallinnast ökokogukondadeni Majandus Kollektiivis kadunud usaldust on väga raske taasluua (4) Töötaja võttis pankrotistunud hot-dog’i-restorani üle Kompassi väljaku alla ehitatakse parkla Minister Kiik keeraks pensionireformilt vinti maha (11) Välismaa Pariisi laagrite migrandid koliti ümber Leedulane tõusis NATO tippjuhtkonda (1) Jaak Prozes: mordvalaste õitsev hääbumine (3) Arvamus Vladimir Juškin: minevik tungib olevikku Madis Iganõmm: kahe nädalaga treeneriks Edward Lucas: jagatud Berliini õppetunnid on püsivad Andrus Karnau: Mary Kross ja sõnadest kivid (44) Juhtkiri: seepärast makse makstaksegi (1) Kaur Maran: tolmunud umbluu (24) Meie Eesti Rainer Kuuba: kuidas puiduga kliimat veel kuumemaks kütta (16) Aleksei Lotman: metsasõnumite tõlgendamise nõksud (4) ÜRO raport tõstab esile säästvat metsandust (5) Kultuur Kõik on sünge, aga saab minna veel süngemaks Kuidas tähendus üles leida? Sport Magnus Kirt: üllatas, et teised mu tulemust üle ei visanud Robert Rooba: seis on hea, kuid kergeid mänge ei tule Vormelimaailma suured muutused Tartu Lagunevates hoonetes käib vaid avariiremont Linna rahakotis annab tunda rahvaarvu kahanemine Ühele lapsele 20 000st on rinnapiim mürk! Kes aitab need lapsed üles leida? Edward von Lõngus ei mõista kuidagi, miks peaks kuulsust ihaldama Lõuna-Eesti meestelaulu päev tuleb taas, murepilvedest hoolimata Vello Kade peab nädalavahetusel viimase poksiturniiri Maalitud noored naised lendlevad oma tulevikku Väino Land kasvatas kokkutulekust kontserdi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linna rahakotis annab tunda rahvaarvu kahanemine

3 min lugemist
Annelinna gümnaasiumi remondiks ja sisustamiseks kavandab Tartu linnavalitsus tuleva aasta eelarvesse üle 9,6 miljoni euro. FOTO: Margus Ansu

Tartu on järgmise aasta eelarvet kavandades tõstnud esikohale elukeskkonna arendamise ja hariduse kättesaadavuse, nagu rõhutas ka uue eelarve põhijooni tutvustades linnapea Urmas Klaas. Ent mööda ei saa sellestki, et oma jälje jätab rahvaarvu kahanemine ning investeeringuvajaduse katteks plaanib linn uusi laene võtta 11 miljoni euro jagu, nagu ka lõppeval aastal. Investeeringuid on plaanis 39,7 miljoni euro eest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lõppeva aasta linnaeelarve oli vastuvõtmisel 192,1 miljonit eurot ja sellega võrreldes on kasv 8,1 protsenti. Kuid kahe lisaeelarvega täpsustatud 208 miljoni euro suuruse linnaeelarvega võrreldes tuleval aastal kasvu pole. Tartu rahandusosakonna juhataja Külli Lusti sõnul ongi tavapärane, et riigi toetused täpsustuvad esimese lisaeelarve vastuvõtmise ajaks.

Rahvaarvu vähenemine aasta võrdluses 4411 inimese võrra (rahvastikuregistri korrastamise tulemusel) tähendab riigi tasandusfondist ligi kaks miljonit eurot vähem kui tänavune 8,1 miljonit, kuigi tasandusfondi maht kasvab. Linn ennustab ka maksumaksjate arvu vähenemist mõnesaja inimese võrra. Siiski palgad kasvavad ja selle varal ka tulumaksu laekumine. Tänavu on sellest loota eelarvesse 87 miljonit eurot, tuleval aastal 5,2 protsenti enam ehk 91,5 miljonit.

07.11.2019 09.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto