Sisukord
Meie Eesti
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (7) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (6) Erik Aru: kas faktidel on lootust? Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (4) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Ene Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (1) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

ÜRO raport tõstab esile säästvat metsandust

3 min lugemist
Raielank. FOTO: ARDI TRUIJA/Sakala

ÜRO valitsustevaheline kliimaekspertide kogu üllitas hiljuti eriraporti, mille pealkiri on «Kliimamuutus ja maa» ja mis räägib kliimamuutuse ja maakasutuse, sh metsamajanduse seostest.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Raport käsitleb põllumajandust, metsandust ja teisi maakasutuse viise, samuti maa väljakurnamist ja kõrbestumist ning kasvuhoonegaaside voogusid maismaaökosüsteemides.

Kuigi neid teemasid käsitletakse dokumendis mitmel pool (õigustatult) tervikliku kompleksina, väärib praegu esiletõstmist see, kuidas selles käsitletakse metsandusega seonduvaid tegevusi, nagu metsade kaitse, majandamine ja taastamine, samuti biomassi kasutamist energeetikas.

Säästvaks metsamajanduseks nimetatakse raportis metsa ja metsamaa hoidmist ning kasutamist viisil ja ulatuses, mis säilitab nende elurikkuse, produktiivsuse, taastevõime, elujõu ning potentsiaali täita nüüd ja tulevikus ökoloogilisi, majanduslikke ning sotsiaalseid funktsioone kohalikul ja üleilmsel tasemel, kahjustamata teisi ökosüsteeme.

Säästvat metsandust loetakse üheks osaks kliimamuutuse leevendamisel ja sellega kohanemisel. See aitab vähendada või vältida maa väljakurnamist ja mõnedel puhkudel see tagasi pöörata, samuti aidata kaasa kliimamuutuste leevendamisele ja nendega kohanemisele. Maa degradeerumise vähendamine ja tagasipööramine alates üksikfarmist kuni tervete vesikondadeni võib pakkuda kulutõhusaid, kiireid ja pikaajalisi hüvesid kogukondadele ning toetada mitme säästva arengu eesmärgi saavutamist. Metsade ja teiste süsinikurikaste ökosüsteemide kaitset tuuakse esile kui abinõu, millel on kohene positiivne kliimamõju. Meetmed, mille soodne mõju avaldub alles mõne aja pärast, on näiteks metsastamine ja taasmetsastamine ning agrometsanduse ehk põllumajanduse ja metsanduse kombineerimise areng.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto