Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.11.2019
Eesti Valitsus sillutab radariostuga teed Ida-Viru tuuleparkidele Järvik teadis võimalikust huvide konfliktist septembris, kuid küsis nõu edasi (3) Tööandja maksuvõlg toob tulevastele lapsevanematele murepilved (20) Eesti tuleviku võimalused: Suur-Tallinnast ökokogukondadeni Majandus Kollektiivis kadunud usaldust on väga raske taasluua (4) Töötaja võttis pankrotistunud hot-dog’i-restorani üle Kompassi väljaku alla ehitatakse parkla Minister Kiik keeraks pensionireformilt vinti maha (11) Välismaa Pariisi laagrite migrandid koliti ümber Leedulane tõusis NATO tippjuhtkonda (1) Jaak Prozes: mordvalaste õitsev hääbumine (3) Arvamus Vladimir Juškin: minevik tungib olevikku Madis Iganõmm: kahe nädalaga treeneriks Edward Lucas: jagatud Berliini õppetunnid on püsivad Andrus Karnau: Mary Kross ja sõnadest kivid (43) Juhtkiri: seepärast makse makstaksegi (1) Kaur Maran: tolmunud umbluu (24) Meie Eesti Rainer Kuuba: kuidas puiduga kliimat veel kuumemaks kütta (16) Aleksei Lotman: metsasõnumite tõlgendamise nõksud (4) ÜRO raport tõstab esile säästvat metsandust (5) Kultuur Kõik on sünge, aga saab minna veel süngemaks Kuidas tähendus üles leida? Sport Magnus Kirt: üllatas, et teised mu tulemust üle ei visanud Robert Rooba: seis on hea, kuid kergeid mänge ei tule Vormelimaailma suured muutused Tartu Lagunevates hoonetes käib vaid avariiremont Linna rahakotis annab tunda rahvaarvu kahanemine Ühele lapsele 20 000st on rinnapiim mürk! Kes aitab need lapsed üles leida? Edward von Lõngus ei mõista kuidagi, miks peaks kuulsust ihaldama Lõuna-Eesti meestelaulu päev tuleb taas, murepilvedest hoolimata Vello Kade peab nädalavahetusel viimase poksiturniiri Maalitud noored naised lendlevad oma tulevikku Väino Land kasvatas kokkutulekust kontserdi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti tuleviku võimalused: Suur-Tallinnast ökokogukondadeni

3 min lugemist
  • Keskkonnast hoolivate inimeste arv kasvab.
  • Uued tehnoloogiad vähendavad elukoha tähtsust.
  • Kliimatemaatika on kriitilise tähtsusega.
Tuleviku võtmesõnad on ökomurrang ja sellega kaasnev hajusenergeetika. FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Riigikogu juures tegutsevas Arenguseire Keskuses on valminud Eesti arengustsenaariumid aastani 2035.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eilsel konverentsil «Teistmoodi tulevik» tutvustas arengustsenaariumeid keskuse ekspert Uku Varblane. «Stsenaarium on narratiiv, jutustus tuleviku kohta. Meie stsenaariumid on väga selgelt üksteisest eristuvad sisemise loogikaga lood tulevikumaailmast, kus toimuv on natuke üle võlli keeratud, et arengud tuleks paremini esile,» rääkis Varblane.

Keskuse ekspertkogu püüdis stsenaariume koostades välja sõeluda võtmetegureid, mis on kõige olulisemad, aga ka kõige suurema määramatusega. «Üheks võtmeteguriks valisime säästlikkuse käsitluse majanduses ja elulaadis. Peamine küsimus on, kas meie majandus muutub järk-järgult keskkonnasäästlikumaks karmistuvate nõuete toimel või tekib totaalne ökoloogiline murrang ja liikumine säästlikuma majandusmudeli poole,» ütles Varblane.

07.11.2019 09.11.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto